Halkın gönlünde taht kuran İnan, seçim çalışmalarını sürdürüyor

Şanlıurfa’nın en önemli hekim ve siyasetçilerinden biri olan Dr. Ahmet İnan Ak Parti’den aday adaylık başvurusunda bulundu. 1975 yılından beri hekimlik ve siyasette önemli görevlerde bulunan İnan, milletvekilliği için çalışmalarını sürdürüyor.

Halkın gönlünde taht kuran İnan, seçim çalışmalarını sürdürüyor
Halkın gönlünde taht kuran İnan, seçim çalışmalarını sürdürüyor Editör
Bu içerik 627 kez okundu.

Büyükşehir ve Haliliye Belediye Meclis üyeliğinden istifa eden Dr. Ahmet İnan, seçim çalışmalarını sürdürüyor. İnan, sivil toplum kuruluşları ve dernekleri ziyaret ederek seçim sürecinde destek istedi. İnan, halka hizmet etmek için bu göreve talip olduklarını belirtti.

AHMET HAMDİ İNAN KİMDİR ?

1952 Yılında Şanlıurfa’da doğdu. İlk ve orta okulu Şanlıurfa’da okudu. 1968 Yılında Urfa Lisesini birincilikle bitirip Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesine başladı. 1975 Yılında mezun oldu ve Taksim İlk yardım Hastanesinde ihtisasa başladı. 1980 Yılında Genel Cerrahi Uzmanı oldu. Askerliğini Kayseri Askeri Hastanesinde Uzman Teğmen olarak yaptı.

1981 Yılında Şanlıurfa Devlet Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak göreve başladı. 10 Yıl Başhekim olarak idari görevde bulundu. Özel Şanmed Hastanesi kurucularından olup,Yönetim kurulu başkanlığı yaptı. Halen aynı Hastanede Operatör Doktor olarak görev yapmaktadır. Evli ve 3 çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Yerli ve yabancı Tıp dergilerinde makaleleri yayınlanmıştır.

Ulusal Cerrahi Derneğine, Türk Kolon ve Rectum Cerrahi Derneğine, Hepatico-bilier Cerrahi Derneğine, Ulusal Endoskopik-Laparaskopik Cerrahi Derneğine, Endokrin Cerrahi Derneğine üye olup, Şanlıurfa İlahiyat Vakfı ve Şurkav Vakfı Mütevelli Heyetinde aktif olarak çalışmaktadır. Memursen kurucu genel başkanı merhum M. Akif İnan’ın kardeşidir..

Halkın gönlünde taht kuran İnan seçim çalışmalarını sürdürüyor
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Boğaziçi Köprüsü’nde intihar iddiası
Boğaziçi Köprüsü’nde intihar iddiası
DEAŞ’tan Kaçan 2 Kadın Urfa Sınırında Yakalandı
DEAŞ’tan Kaçan 2 Kadın Urfa Sınırında Yakalandı