İYİ Parti kongreye gidiyor: Akşener aday olmayacak

İYİ Parti'nin siyasi yapılanma için düzenlediği kampta sert tartışmalar yaşandı. Eleştiriler sonrası toplantıyı terk eden Akşener'i istifa etmemesi için kurmayları ikna etmeye çalıştı. Krizin ardından İYİ Parti olağanüstü kongreye gitme kararı aldı.

 İYİ Parti kongreye gidiyor: Akşener aday olmayacak
 İYİ Parti kongreye gidiyor: Akşener aday olmayacak Editör
Bu içerik 376 kez okundu.

İYİ Parti'nin Afyonkarahisar Sandıklı’daki kampında sert tartışmalar yaşandı. Genel Başkan Meral Akşener’in istifa etmek istediği belirtildi. Tartışmalar sonrası toplantıyı terk eden Akşener'i istifa etmemesi için kurmaylarının ikna ettiği ve partinin olağanüstü kongreye gitme kararı aldığı öğrenildi.

KRİZDEN KONGRE KARARI ÇIKTI

Krizin ardından İYİ Parti bir ay içinde olağanüstü kongreye gitme kararı aldı. İlk gelen bilgiler Akşener’in bu kongrede yeniden aday olacağı yönündeydi ancak Akşener sosyal medya hesabından aksi yönde bir mesaj verdi.

Yeniden aday olacağı duyurulan Akşener, yaptığı ilk açıklamada aday olmayacağını söyledi. Kişisel Twitter hesabından açıklama yapan Akşener, "Parti tüzüğümüzün şahsıma tanıdığı yetki çerçevesinde seçimli kurultay kararı almış bulunuyorum. Kurultayda aday olmayacağım, aday olacak arkadaşlarıma başarılar diliyorum." dedi.

 PARTİDEN İLK AÇIKLAMA

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan da yaşanan krize ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Genel Başkanımız Meral Akşener, Afyon’daki çalıştayımızın son gününde, seçim değerlendirmesi yaparak, tüzüğümüzün kendisine verdiği yetki ile seçimli kongre çağrısı yaptı." dedi.

PARTİNİN KURUCULARINDAN FATİH ERYILMAZ'IN İSTİFA ETTİ

Öte yandan İYİ Parti'nin kurucularından Fatih Eryılmaz'ın istifa ettiği öğrenildi. Eryılmaz resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "İYİ Parti'den istifa ediyorum gerekli açıklamayı daha sonra yapacağım." ifadelerini kullandı. Eryılmaz, Kayseri milletvekili adayıydı.

(www.mezopotamyaajansi.com)

İYİ Parti kongreye gidiyor: Akşener aday olmayacak
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 3'e yükseldi
Saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 3'e yükseldi
Batman’da silahlı kavga: Bir kişi yaralandı
Batman’da silahlı kavga: Bir kişi yaralandı