Diyarbakır’da sokağa çıkma yasağı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), Diyarbakır'ın Lice ve Hani ilçeleri ile Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde PKK'ye yönelik operasyon yaptığı bildirildi.

Diyarbakır’da sokağa çıkma yasağı
Diyarbakır’da sokağa çıkma yasağı Ruha News Editör
Bu içerik 322 kez okundu.

Diyarbakır Valiliği’nen yapılan açıklamada, Lice ve Hani’nin dağlık ve ormanlık alanlarında operasyon düzenleneceği belirtildi.

Açıklamada, Lice'ye bağlı Duruköy, Darlan köyü ile Dahlık, Alikahya, Hacımusabey ve Kutlamış mezraları, Hani'ye bağlı Serenköy, Uzunköy köyü ile Gürbulak mezrasında ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkmanın yasaklandığı kaydedildi.

TSK’nın Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre de, Şemdinli’de hava destekli operasyon düzenlendi.

Açıklamada, ilk belirlemelere göre, silahlı PKK mensubunun hayatını kaybettiği belirtildi.

 

DİYARBAKIR VALİLİĞİ

İlimiz Lice ve Hani ilçeleri mülki sınırları içerisindeki dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen BTÖ mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede BTÖ mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını, uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla operasyon düzenlenecektir. 

 Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince, belirtilen bölgelerde [(Lice ilçesine bağlı olan; Duruköy, Darlan  Köyü ile Dahlık, Alikahya, Hacımusabey ve Kutlamış  mezraları), (Hani ilçesine bağlı olan; Serenköy, Uzunköy Köyü ile Gürbulak Mezrası] 02 Ağustos 2018 Perşembe günü saat 23.55’den itibaren geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasaklanmıştır.

           Söz konusu yasağa uyulması, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Diyarbakır’da sokağa çıkma yasağı
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AB Delegasyonu HDP Bursa Ziyaretinde Bulundu
AB Delegasyonu HDP Bursa Ziyaretinde Bulundu
Mardin’deki çatışmada yaralanan bir kişi yaşamını yitirdi
Mardin’deki çatışmada yaralanan bir kişi yaşamını yitirdi