TİGEM'de Yemek ve Mesai Rezaletine Öz Orman-İş Sendikasından Tepki

TİGEM Ceylanpınar Tarım İşletmesi Müdürlüğünde çalışan işçilerin yemeklerinin kötü olduğu gerekçesiyle Öz Orman-İş Sendikası Şube Başkanı Mustafa Akgeyik ve yönetimi işletmede basın açıklaması yaparak durumu protesto etti.

TİGEM'de Yemek ve Mesai Rezaletine Öz Orman-İş Sendikasından Tepki
TİGEM'de Yemek ve Mesai Rezaletine Öz Orman-İş Sendikasından Tepki Ruha News Editör
Bu içerik 196 kez okundu.

TİGEM çalışanlarına çıkarılan yemeklerin hem eksik hem de yenmeyecek durumda olan yemeklerin yazıldığını ayrıca kötü çıkan yemekler hakkında hiç bir tutanak tutulmadığını belirten Öz Orman-İş Sendikası Şube Başkanı Mustafa Akgeyik, duruma tepki gösterdi.

Öz Orman-İş Sendikası Şube Başkanı Mustafa Akgeyik ''Bu güne kadar mutfaklardaki yemeklerin eksik, tatsız, tuzsuz ve kalitesiz malzeme kullanılmasının yanı sıra klima yetersizliği gibi tüm eksiklikler için genel müdür buradaki idarecilere defalarca bu sorunu illettik. Yemeği çıkaran firma yetkilileri ile görüşmeler yaparak sorunun çözümü için her yola başvurduk. Fakat Ceylanpınar TİGEM müdürlüğü bu soruna duyarsız kalarak kötü çıkan yemekler ile ilgili hiç bir tutanak tutmayarak durumu göz ardı etti. Ceylanpınar TİGEM müdürlüğü yetkilileri bu duruma neden ilgisiz kalıyor, neden taşeronlar korunuyor, tutanaklar tutulup ceza verilmiyor bu soruyu sizlerin vicdanına bırakıyorum.

Ceylanpınar Öz Orman-İş Sendikası olarak biz emekçilerin hakkını savunuruz kimseye hakkımızı yedirtmeyiz. Eksiklikleri gidermedikleri gibi yemek listesini de değiştirip yenmeyecek yemek yazdılar son olarak. Bundan sonra ancak bu şekilde tepkimizi göstereceğiz. Bu boykota sebep olan Ceylanpınar TİGEM idaresidir. Bize başka yol bırakmamıştır. Bir çok sorunu çözmeyip sözleşme maddelerini uygulamaktan kaçınan hep günü kurtarma çabası olan bu idareyi protesto ediyor ve uyarıyoruz bundan sonra çözüm üretmedikleri her sorun için eylem yapacağız.

Ceylanpınar TİGEM işletme müdürü ve hayvancılık muavini hangi hakla hukukla hiç var olmayan yasayla İşçinin fazla mesai ve pazarlarını ödemeyip TİGEM'i babalarının çiftliği gibi görüyor. Haksızlıkların ve göz ardı edilen tüm işçilerimizin ve emekçilerimizin hakkını sonuna kadar savunup gereken her yola başvuracağımızdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. ''ifadelerinde bulundu.

TİGEM'de Yemek ve Mesai Rezaletine Öz Orman-İş Sendikasından Tepki
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AB Delegasyonu HDP Bursa Ziyaretinde Bulundu
AB Delegasyonu HDP Bursa Ziyaretinde Bulundu
Mardin’deki çatışmada yaralanan bir kişi yaşamını yitirdi
Mardin’deki çatışmada yaralanan bir kişi yaşamını yitirdi