Yerel Seçimler ve Mardin Analizi….

Mardin Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar: Bir de yerel seçim tuzağına düşmeyin

Yerel Seçimler ve Mardin Analizi….
Yerel Seçimler ve Mardin Analizi…. Editör
Bu içerik 508 kez okundu.

Mardin-Yerel Seçim Öncesi Adaylar Analizi.

Mardin Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar 2019 yapılacak yerel Seçimler için bir analiz basınla okuyucularla kamuoyu ile paylaştı.

Çev-Gön Başkanı Çakar ın yayınladığı Yerel seçim analizi mesajını aynen yayınlıyoruz.

Yerel seçimlere 7 ay kadar bir süre kaldı seçim de aday olmak isteyen adaylar basınla halkla arasını iyi tutmaya kendilerini his etmeye başladılar bile.

Mardin de seçim AK Parti ve HDP arasın da çekişmeli geçeceğine benziyor.

Şimdi den bile Belediye adayları Muhtar adayları kamuflaj bir şekilde kulis çalışmalarını yürütüyorlar.

Yerel seçimlere yaklaşık 7 ay kadar bir süre kaldı. Seçimde aday olmak isteyen adaylar basınla arasını iyi tutmaya başladı bile

Muhtarlar bile eski yerlerini korumak için şimdiden aday olacaklarına Mahalle halkına çalışmalarını ve gelecekte neler yapacaklarını anlatıyorlar

  Normal takvimin işlemesi halinde yerel seçimlerin 31 Mart 2019 tarihinde yapılması bekleniyor. Erken bir Seçimde gündeme gele bilir yani AK Parti yerel seçimler için Eylül ayında çalışma start vereceğini yüksek perdeden dillendirmişti..

Buna MHP karşı çıkıyor HDP sesızlığını koruyor yerel bazda da mevcut belediye başkanları ve yeni aday adayları da kendilerini yavaş yavaş göstermeye başlıyor.

Tüm Türkiye’de sıcak bir seçim atmosferi beklenirken Mardin’de AK Parti HDP için manzara aynı olacak gibi görünüyor. Seçimlere yarım yıldan fazla bir zaman olmasına rağmen başkanlık koltuklarında gözü olan aday adaylar yavaş yavaş gözle görülmeye başlandı..

 Mardin’de nasıl bir manzara yaşanır bilinmez ancak, tahminler yürütülüyor. Kulis bilgileri Ankara’da Mardin’a kulak çınlatmaya başlamış gibi görünüyor. Mardin ’da yerel seçimde yarışın en çok büyükşehir  ve Artuklu ve merkez ilçeler için olacağı konuşuluyor.

Yine kulis bilgilerine göre AK Parti’de önceki dönemlerde vekillik yapmış olan vekillerin bir çoğunun Ankara’da Mardin’de belediye başkan adaylığı için kulis çalışması yürüttükleri gelen bilgiler arasında bu diğer partiler için de geçerli

Ancak bir bu isimlerin pek çoğuna sıcak bakılmadığı belirtiliyor. AK Parti’nin Mardin merkez ilçelerinde başkan adayları için nasıl bir yol haritası çizer bilinmezken, Ankara kulislerinden derlenen bilgiye göre merkez ilçelerin mevcut belediye başkanlarının aday gösterilmeyeceği iddia ediliyor.

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için hem AK Parti hem de HDP ise kulis bilgileri gizli tutuluyor.

 Yani ister AK Parti den ister HDP den kim Mardin Büyükşehir Belediye adayı olur sa bu seçim kaptanlığı da yapacağını his ediyorum.

Mardin de HDP nin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kimin aday olacağını tahmin bile edilmiyor İlçelerde halk tarafından tahmin edilen hata bazı isimler şimdiden kendini gösteriyor ama açıklanmaktan çekiniyorlar .

Merkez ın onlara vereceği onay doğrultusunda beklemektedırler çok kişilerın baş vurusu olacağını tahmin ediliyor baş vuru yapan adayların belirlenmesi Merkez den mı yoksa buradaki halkın anket seçimi ile olacağını bir belirsızlık var gibi görünüyor. .

ANALİZ-Menduh Çakar Mardin-Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı

..

Yerel Seçimler ve Mardin Analizi….
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
30 yıldır tarla kiralayarak geçimini sağlıyor
30 yıldır tarla kiralayarak geçimini sağlıyor
Devrilen otomobilden sağ salim çıktı
Devrilen otomobilden sağ salim çıktı