Donetsk lideri Zaharçenko’ya suikast

Ukrayna'dan tek taraflı olarak bağımsızlık ilan eden Donetsk Halk Cumhuriyeti'nin lideri Aleksandr Zaharçenko'nun bugün Donetsk'in merkezindeki bir restoranda meydana gelen patlamada yaşamını yitirdiği belirtildi.

Donetsk lideri Zaharçenko’ya suikast
Donetsk lideri Zaharçenko’ya suikast Editör
Bu içerik 350 kez okundu.

Ukrayna'dan tek taraflı olarak bağımsızlık ilan eden Donetsk Halk Cumhuriyeti'nin 42 yaşındaki lideri Aleksandr Zaharçenko, bugün Donetsk'in merkezindeki bir kafede meydana gelen patlamada hayatını kaybetti. Olağanüstü hal ilan edilip sınırlar kapatılırken bazı zanlılar gözaltına alındı.

RUSYA DIŞİŞLERİ: ZAHARÇENKO CİNAYETİ TERÖR EYLEMİDİR

Zaharçenko’nun ölümüyle sonuçlanan saldırının terör eylemi olduğunu belirten Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Kiev’in barış vaatlerini yerine getirmeyip kanlı katliamlara geçme kararı aldığını kaydetti.

Zaharova, "Dünya toplumu, masum vatandaşların gözü önünde işlenen bu cinayetin yansız olarak araştırılmasını talep etmeli, hatta Ukrayna'daki politik sistemin kukla olduğu dikkate alınırsa bu araştırmayı kontrol etmeli" diye kaydetti.

DONETSK: SUİKASTIN ARKASINDA ABD VAR

DNR Harekat Komutanlığı İkinci Başkanı Eduard Basurin ABD'yi suçladı. Rossiya-1 televizyonuna konuşan DNR Harekat Komutanlığı İkinci Başkanı Eduard Basurin, ''Zaharçenko cinayeti ABD’nin organizasyonu. Onlar doğrudan bu süreçte yer aldı'' dedi.

 

mezopotamyaajansi.com

Donetsk lideri Zaharçenko’ya suikast
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hasankeyf’te yangın
Hasankeyf’te yangın
Almanya'dan İran'a çağrı
Almanya'dan İran'a çağrı