Harran Üniversitesinde Skandalların Ardı Arkası Kesilmiyor

(Ruha Haber Ajansı/RHA) – Harran Üniversitesi geçtiğimiz günlerde yaptığı 4/B sağlık personeli alımı ile ilgili torpil iddiaları gündemini korurken, Harran Üniversitesi bu defa da BESYO’da liste skandalı ile gündeme geldi.

Harran Üniversitesinde Skandalların Ardı Arkası Kesilmiyor
Harran Üniversitesinde Skandalların Ardı Arkası Kesilmiyor Ruha News Editör
Bu içerik 305 kez okundu.

Harran Üniversitesi geçtiğimiz günlerde yaptığı 4/B sağlık personeli alımı ile ilgili torpil iddiaları gündemini korurken, Harran Üniversitesi bu defa da BESYO’da liste skandalı ile gündeme geldi.

Daha öncede birçok şeyi kendi kara kutusunda saklayan ve adeta dış dünya ile bağını kesen Harran Üniversitesi kendisini sır gibi saklamaya devam ediyor. Şanlıurfa’daki birçok vatandaş ise üniversitesinin şeffaf olmamasından şikayetçi.

Harran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 2018 Özel Yetenek Sınavı Antrenörlük sınav sonuçlarının açıklanmasında dakikalar sonra ikinci bir liste yayınlandı. Yayınlanan birinci listede bulunan öğrencilerin isimleri, yayınlanan ikinci listede silindiği iddia edildi. Ve asil listede ismi bulunan bazılarının açıklanan ikinci listede yedekte olduğu iddia edildi.

NEDEN İKİ LİSTE YAYINLANDI

Açıklanan birinci ve ikinci listedeki çelişkilerin kim yada kimler tarafından hazırlandığı ise muammasını korurken akıllarda soru işareti bıraktı.

Açıklanan birinci Listede 11. Sırada Salih Tarkan, 13. Sırada Salih Tarımak ve 23. Sıradaki Kadir Tarımak’ın isimleri yer alırken,yine yayınlanan ikinci listede ise bu öğrencilerin yerlerine 11. Sırada Mesut Aktaş, 13. Sırada Ahmet Erişmiş ve 23. Sırada Ayhan Açar isimli öğrencilerin yer aldığı görüldü.Harran Üniversitesi BESYO bölümünde yapılan bu değişikliğin kim veya kimler tarafından, ne gerekçe ile yapıldığı tepki ile karşılanırken,Harran Üniversitesi yazılı bir açıklama yaparak sonradan listenin düzeltildiğini kabul ederek,olayın yapılan bir hatadan kaynaklandığını listede herhangi bir değişikliğin söz konusu olmadığını açıkladı.

İŞTE O AÇIKLAMA:
Yapılan açıklamada:”Harran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) 2018 Özel Yetenek Sınavı Antrenörlük ikili öğretim sınav sonuçları, listeleri yayınlanırken sehven yerleştirme puanlarına göre sıralama yapılmadan yayınlanmış olup, hata fark edilince gerekli düzeltme yapılmıştır.
Konuyla ilgili açıklama yapan BESYO Müdürü Doç. Dr. İsmail Gökhan şunları söyledi: Gerek sıralama yapılmadan yayınlanan listedeki gerekse sonradan düzeltilen listedeki bütün adayların TYT, AOBP, koşu derecesi ve öz geçmiş puanlarında en küçük bir değişiklik söz konusu değildir.
Sınava giren hiçbir aday, puanının değiştiğini iddia edemeyeceği gibi, bir başka adayın da puanlarının değiştiğini iddia edemez.
Sınava giren bütün adayların koşu dereceleri ve diğer puanları, kamera kayıtlarıyla ve yazılı evraklarla muhafaza edilmektedir. Bu konu ile ilgili asılsız iddialarda bulunanlar için itiraz yolu açıktır.
Sonuç olarak; teknik bir hatadan dolayı sadece antrenörlük ikinci öğretim sonuç listelerinde adaylar, yerleştirme puanına göre sıralanmamış olup söz konusu hata aynı saatte düzeltilmiştir.”denildi.

İŞTE O LİSTELER:

Harran Üniversitesinde Skandalların Ardı Arkası Kesilmiyor
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlerin üzerine kaya düştü: 3 kişi yaralandı
Evlerin üzerine kaya düştü: 3 kişi yaralandı
Beyazgül, Katı Atık Bertaraf İstasyonunu Yerinde İnceledi
Beyazgül, Katı Atık Bertaraf İstasyonunu Yerinde İnceledi