Sınırın ve gönüllerin Atilla’sı!

Tarihin tozlu raflarında bulunan kitapları karıştırdığımızda her zaman bir gerçek var gelip suratımıza tüm gerçekliğiyle çarpar. Her zaman biri çıkmıştır, gelmiştir ve dokunuşuyla bir ilçeyi, bir kenti veyahut bir ülkeyi baştan aşağı değiştirmiştir.

Sınırın ve gönüllerin Atilla’sı!
Sınırın ve gönüllerin Atilla’sı! Ruha News Editör
Bu içerik 188 kez okundu.

Bu yazımızda bir dokunuşuyla hizmetten yoksun Ceylanpınar’ı modern bir kent görünüme getiren Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla’yı okuyacağız. Sene 2014 Mart ayını gösterirken ülkede sandıklar kuruldu ve yerel seçime gidildi. Akşam saatlerinde ise Ceylanpınar Belediye Başkanlığı koltuğuna Menderes Atilla oturdu. Koltuğa oturur oturmaz, Ceylanpınar hizmetten yoksun olamaz diyen Atilla bugün itibariyle başkanlıkta dördüncü yılında. Bugün geriye dönüp baktığımızda iki şey tüm çıplaklığıyla görünecektir. Birisi Menderes Atilla ve ilçe için yaptıkları, ikincisi ise oturduğu yerden kalemdaşlığa soyunan klavye eleştirmenleri.

Ama bugün şöyle birkaç gün geriye dönüp baktığımızda daha önce merkebin bile yürümeyeceği yollardan sonra yarış pistine andıran lüks yollarda yürüyenler Menderes Atilla’yı eleştirmeye başladı. Daha önce geceleri karanlığın kol gezdiği sokağın kenarındaki bakkala gidemeyenler bugün bir Avrupa şehrindeki aydınlatmaları andıran ışıkların altında yürürken Atilla’yı eleştirmenin hesaplarını yapıyor. Daha önce altındaki hasır halıyla toprakta oturup tozların içinde dinlenme planları yapanlar bugün yeşile boğulunca eleştiri damarları mı tuttu?

Küçük çocukların köşe başındaki torbacılara düşme veyahut başka kötü yollara sapma endişesini kaldırarak ilçeyi sporla buluşturduğu için eleştiri damarınız tuttu?

Daha önce tek faaliyetleri çocuk bakmak, yemek yapmak, evi temizlemek olan analarımıza bacılarımız pozitif ayrımcılık yapıp hizmet alanları açtığı için mi eleştiri damarlarınız tuttu?

Emin olun işin hizmet noktasını bırakıp siyasi başarıyla kendisine çamur atanları pist dışına iten Menderes Atilla’yı anlatırsak eleştirdiğini zanneden kötü gün fareleri kaçacak delik arayacaktır.

Tasalanma yiğidim; zaman bizden yanadır

Külümüzden yükselen duman bizden yanadır

Son durak, son ilahi ferman bizden yanadır

Dünya düşman olsa da, iman bizden yanadır.

Ne yapsanız yapın attığınız çamur sadece sizin eteklerinizi kirletecektir. Ama yapılan bunca hizmete rağmen hala gerçeği göremiyorsanız, Vermeyince Mabut Neylesin Sultan Mahmut.

(Ahmet CAN/Ceylanpınar)

Sınırın ve gönüllerin Atilla’sı!
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlerin üzerine kaya düştü: 3 kişi yaralandı
Evlerin üzerine kaya düştü: 3 kişi yaralandı
Beyazgül, Katı Atık Bertaraf İstasyonunu Yerinde İnceledi
Beyazgül, Katı Atık Bertaraf İstasyonunu Yerinde İnceledi