Ayvanat Kadın destek merkezinden aşure etkinliği

Siverek Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı Ayvanat mahallesinde bulunan Ayvanat Kadın Destek Merkezi Muharrem ayı dolayısıyla Aşure etkinliği düzenledi.

Ayvanat Kadın destek merkezinden aşure etkinliği
Ayvanat Kadın destek merkezinden aşure etkinliği Editör
Bu içerik 220 kez okundu.

Düzenlenen Aşure etkinliğine Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Postacı, Halk Eğitimi Müdürü Mahmut Kışlar, Belediye Meclis Üyesi Nezahat Yeğin ve çok sayıda kursiyer katıldı.

Aşure etkinliğinde konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Postacı Muharrem ayının önemine değinerek şunları kaydetti.’’Muharrem ayı bizim dinimizde de önemli bir ay Kuran’ı Kerim’de özellikle ayetlerle tanımlanmış bir aydır, Allah’ü teala dört tane haram aydan bahseder haram ay bu aylarda savaşmanın canlı öldürmenin kavga etmenin yasaklandığı ay demektir muharrem ayda yasak aylardan haram aylardan biridir. Bu ayda bizimde acısını halen yüreğimizde taşıdığımız özellikle Hz. Hüseyin’in şahadetinin olduğu bir kerbela olayıdır. O muharrem günde Hz. Hüseyin ve ailesinden 72 kişinin şahadetiyle sonuçlanan ve halen acı hatıralarını içimizde taşıdığımız mübarek bir ay Hz. Hüseyin’in şahadeti vesilesiyle bu mübarek ayda tüm şehitlerimizinde ruhlarını Allah rahmet eylesin Allah onları cennetinde ecirlerini kat ve kat mekânlarını büyük bir mükafatla mükafatlandırsın. Bu vesileyle Aşure programını düzenleyen birimimize ve çalışanlarına katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum’’dedi.

Konuşmanın ardından kadınlar tarafından bahçede hazırlanan Aşure katılımcılara dağıtıldı.

Program kursiyerlerin ilahi dinletisiyle birlikte yaklaşık 2 saat sürdü.

 

Ayvanat Kadın destek merkezinden aşure etkinliği
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
30 yıldır tarla kiralayarak geçimini sağlıyor
30 yıldır tarla kiralayarak geçimini sağlıyor
Devrilen otomobilden sağ salim çıktı
Devrilen otomobilden sağ salim çıktı