Valilikten Eyyubiye Olayları İle ilgili Açıklama, 8 Gözaltı

Şanlıurfa Valiliği Eyyubiye İlçesinde Suriyeliler ile Türkler arasında meydana gelen silahlı kavgada 8 kişi gözaltına alındı.

Valilikten Eyyubiye Olayları İle ilgili Açıklama, 8 Gözaltı
Valilikten Eyyubiye Olayları İle ilgili Açıklama, 8 Gözaltı Editör
Bu içerik 176 kez okundu.

Şanlıurfa’nın Eyyubiye İlçesinde Suriyeliler ile Türkler arasında meydana gelen ve bir Kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı kavgada 8 Kişi gözaltına alındı.

Valilik basın ve halkla ilişkiler müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şöyle denildi:”29.09.2018 Perşembe günü akşam saatlerinde ilimiz Eyyübiye ilçesi Osmanlı Mahallesinde mahalleli gençler arasında yaşanan tartışma sonucu çıkan ve ailelerin de karışması ile büyüyen kavga neticesinde; bir şahsın tabancayla ateş etmesi sonucu 1 vatandaşımız vefat etmiş, 3 vatandaşımız da yaralanmıştır. Yaralı vatandaşlarımız devlet hastanelerimizde tedavi altına alınmıştır.
Bahse konu olayla ilgili 5’i erkek, 3’ü kadın olmak üzere 8 şahıs olayda kullanılan silahla birlikte yakalanarak gözaltına alınmıştır.
Eyyübiye ilçesi Osmanlı Mahallesi başta olmak üzere il genelinde her türlü güvenlik önlemleri alınmış ve gerekli adli ve idari soruşturmalar başlatılmıştır.
Şanlıurfalı kardeşlerimizin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da daha büyük bir sükûnet ve sağduyuyla hareket edeceklerine inanıyor, vatandaşlarımızın olası tahrik ve provokasyonlara prim vermemelerini ve özellikle sosyal medya üzerinden yayılmaya çalışılan yanlış ve asılsız haberlere itibar etmemelerini diliyorum.Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”ifadelerine yer verildi.

Valilikten Eyyubiye Olayları İle ilgili Açıklama 8 Gözaltı
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Boğaziçi Köprüsü’nde intihar iddiası
Boğaziçi Köprüsü’nde intihar iddiası
DEAŞ’tan Kaçan 2 Kadın Urfa Sınırında Yakalandı
DEAŞ’tan Kaçan 2 Kadın Urfa Sınırında Yakalandı