Urfa’deki Olaylarla İlgili 8 Tutuklama

Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçesi’nde Şanlıurfalılar ile Suriyeliler arasında çocuk yüzünden çıkan silahlı kavgada öldürülen iki kişinin ölümü ve iki kişinin yaralanması olayıyla ilgili gözaltına alınan 8 şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Urfa’deki Olaylarla İlgili 8 Tutuklama
Urfa’deki Olaylarla İlgili 8 Tutuklama Editör
Bu içerik 147 kez okundu.

Şanlıurfa Cumhuriyet  Başsavcılığı tarafından yazılı açıklamada şöyle denildi.:”27/09/2018 tarihinde İlimiz Şanlıurfa Eyyübiye İlçesine bağlı Osmanlı Mahallesi’nde meydana gelen ve 2 kişinin ateşli silahla vurularak öldürüldüğü, 2 kişinin de yaralandığı olayla ilgili olarak ;

Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal soruşturma başlatılmış olup;

-Başlatılan soruşturma neticesinde olaya karıştıkları iddia edilen 8 (sekiz) Suriye uyruklu şüpheli gözaltına alınmıştır.

-Şüpheliler savunmalarının tespitinin ardından “kasten öldürme ve bu suça iştirak ile diğer suçlardan” sevk edildikleri nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanmıştır.

-Cumhuriyet Başsavcılığımızca olayın aydınlatılması için etkin ve adil şekilde soruşturma işlemleri yürütülmektedir.

-Bu güne kadar gösterdikleri insani ve sağduyulu davranışla başta ülkemiz olmak üzere tüm Dünya’nın takdirini kazanmış olan Şanlıurfa halkı, meydana gelen üzücü olayı sebep göstererek kötüye kullanmaya çalışan kişi veya gruplara fırsat vermeyecektir.

-Ayrıca Cumhuriyet Başsavcılığımızca sosyal medya veya çeşitli alanlarda provakatif çağrılar ve paylaşım yapanlar usulünce takip edilmekte olup, halkı kin ve düşmanlığa sevk eylemleri nedeniyle şüpheliler tespit edilip yakalanarak gözaltına alınmış olup soruşturmaları devam etmektedir.”ifadelerine yer verildi.

Eyyübiye’deki Olaylarla İlgili 8 Tutuklama
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarlalarda hasat geç, endişe erken başladı
Tarlalarda hasat geç, endişe erken başladı
Savur’da 3 bin 400 dönüm ekili arazi kül oldu
Savur’da 3 bin 400 dönüm ekili arazi kül oldu