Ceylanpınar TİGEM’de Neler Oluyor ?

Ceylanpınar TİGEM’de çoban olarak çalışan 326 kişi iş koşullarının ağırlığı ve özlük haklarının verilmediğini iddia ederek işi bırakmıştı. Yapılan iş bırakma olaylarının ardından bazı koyunlar telef olurken bazı bölgelere ise hırsızlar dadandı.

Ceylanpınar TİGEM’de Neler Oluyor ?
Ceylanpınar TİGEM’de Neler Oluyor ? Editör
Bu içerik 314 kez okundu.

(Ruha Haber Ajansı/RHA-Özel Haber) - Ceylanpınar TİGEM’de çoban olarak çalışan 326 kişi iş koşullarının ağırlığı ve özlük haklarının verilmediğini iddia ederek işi bırakmıştı. Yapılan iş bırakma olaylarının ardından bazı koyunlar telef olurken bazı bölgelere ise hırsızlar dadandı.

Edinen bilgilere göre hırsızlar kimsenin bulunmadığı hayvan ahırlarına gelerek burada yaklaşık 700 koyunu kamyonete yükleyerek işe koyuldu. 700 koyunu çalan hırsızlar Akçakale istikametine giderken TİGEM'de çalışan özel güvenlik görevlileri tarafından fark edildi. Özel güvenlik görevlileri hırsızları etkisiz hale getirirken çalınan 700 koyun ise tekrar hayvan barınağına götürüldüğü öğrenildi.

Onca telef olan ve çalınan 700 koyunun ardından TİGEM'in iş bırakan işçiler hakkında nasıl bir tavır alacağı belirsizliğini koruyor.

TİGEM'de 400 koyun çalındı iddiası
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Dolandırıcılık operasyonu: 38 Gözaltı
Şanlıurfa’da Dolandırıcılık operasyonu: 38 Gözaltı
49 yıl sonra Dicle Nehri masmavi
49 yıl sonra Dicle Nehri masmavi