İstanbul'da doğalgaz patlaması

Kuzey Marmara Otoyolu’nun çalışmaları sırasında doğalgaz ana hattında patlama oldu. İlk belirlemelere göre olayda ölen ya da yaralanan olmadığı belirtildi.

İstanbul'da doğalgaz patlaması
İstanbul'da doğalgaz patlaması Ruha News Editör
Bu içerik 257 kez okundu.

Kuzey Marmara Otoyolu’nun çalışmaları sırasında Silivri’nin Akören ile Kadıköy mahalleleri arasından geçen doğalgaz ana hattında patlama oldu. İlk belirlemelere göre olayda ölen ya da yaralanan olmadığı belirtiliyor. Alevler onlarca metre yükseğe çıkarken, yakındaki Akören, Kadıköy ve Çatalca’nın İnceğiz mahallelerinde vatandaşlar sokağa döküldü. Büyük panik yaşandı. Bölgede çalışan bir işçi, “Patlamaya uzak bir noktadaydım. Alevleri görünce uçak düştü zannettim” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada ise, “Çatalca’da açık arazide boru hattında patlama meydana geldi. Yangına İstanbul itfaiyesi Avcılar, Mimarsinan, Çatalca, Silivri grupları 12 araç 45 personel ile müdahale ediyor. Patlamanın İGDAŞ boru hattında olmadığı tespit edildi. Patlamanın nedeni ve hat bilgileri araştırılıyor. İlk bilgilere göre olayda ölen ve yaralanan yok. Çatalca’da meydana gelen olay boru hattının kapatılmasıyla kontrol altına alındı. Yangın İstanbul gaz dağıtımını etkilemiyor. İtfaiye ekipleri çevre güvenliği sağlıyor” denildi.

 

.mezopotamyaajansi.com

İstanbul'da doğalgaz patlaması
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Van’da 4,2 büyüklüğünde deprem
Van’da 4,2 büyüklüğünde deprem
İYİ Parti 56 adayını açıkladı
İYİ Parti 56 adayını açıkladı