Hilvan’daki ÇED Raporu Kime Ve Neye Hizmet Ediyor?

Hilvan ilçesine bağlı Karacurun Mahallesi yakınlarında faaliyet gösteren taş ocağının genişletilmesini içeren ÇED raporunun gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Mahalleliler ise gerçeği yansıtmayan rapor için ayağa kalktı.

Hilvan’daki ÇED Raporu Kime Ve Neye Hizmet Ediyor?
Hilvan’daki ÇED Raporu Kime Ve Neye Hizmet Ediyor? Editör
Bu içerik 244 kez okundu.

Şanlıurfa’da güm geçmiyor ki çevreye zarar veren bir rapor daha ortaya çıkmasın. Bu sefer ki muammalarla dolu rapor ise Hilvan’daki Karacurun Mahallesi’ndeki taş ocağı ile ilgili…Hilvan’ın Karacurun Mahallesi’nde faaliyet gösteren taş kırma ve eleme ocağı için ÇED rapor hazırlandı. Rapor hazırlandı hazırlanmasına ama raporda taş ocağının merkeze uzak olduğu ve çevreye hiçbir zararının olmadığı not düşüldü.

 ÜNİVERSİTE VE BADEM AĞAÇLARINI HESABA KATAN OLMADI

Raporda çevreye zarar verdiği belirtilmese de aslında işler tam tersi şeklinde. Öyle ki raporda Harran Üniversitesi Hilvan Meslek Yüksekokulu 424 metre uzaklıkta olduğu gösteriliyor. Ancak şantiye üniversiteye bitişik konumda, üstelik bölge badem ağaçları yönünden zenginlik gösteriyor. Mahalle sakinleri ise rapora itiraz ederek raporun çevreye zarar verdiğini ve badem ağaçlarına zarar verdiğini ifade etti. Hal böyle olunca akıllara rapor kime ve neye hizmet ediyor sorununu akıllara getirdi.

(Ruha Haber Ajansı/RHA) 

Hilvan’daki ÇED Raporu Kime Ve Neye Hizmet Ediyor?
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hasankeyf’te yangın
Hasankeyf’te yangın
Almanya'dan İran'a çağrı
Almanya'dan İran'a çağrı