Başkan Öter 'den Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Şerif Öter, “Türkiye Cumhuriyetinin 95. kuruluş yıl dönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Öter 'den Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Başkan Öter 'den Cumhuriyet Bayramı Mesajı Editör
Bu içerik 371 kez okundu.

MTDF. Başkanı Öter Cumhuriyet Milletimizin Vaz Geçilmez Ortak Değeridir.

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Şerif Öter, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Öter, Mesajında;

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazanılan milli mücadele tarihte eşine az rastlanır bir başarı gerçekleştirilmiştir. 95 Yıl önce tüm zorluk ve sıkıntılara rağmen Türk, Kürd, Arap, Laz, Çerkez, ülkenin tüm yurttaşları, içinde bulunduğu zor şartlara rağmen canlarını, mallarını ortaya koyarak, eldeki tüm imkânlarla, inanç ve kararlılıkla kazandıkları kurtuluş savaşı ve Cumhuriyet Milletimizin vazgeçilmez ortak değeridir.

Cumhuriyet Olmasaydı Ortadoğu’nun diktatörlükle yönetilen bir ülkesi olabilirdik.

Cumhuriyet rejiminde egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir. Eğer Cumhuriyet olmasaydı bu gün Ortadoğu’da ve sınırlarımızda yaşanan kargaşa ve makam, koltuk savaşları, kanlı otoriter yönetimlerden biri olabilirdik. Atatürk, Cumhuriyetin ilanıyla, Türkiye’yi çağdaş ve uygar devletler seviyesine ulaştırmak için yeniliklerin yolunu bizlere açmıştır. Cumhuriyet’i korumak, kollamak ve daha ileri seviyelere çıkarmak ve yaşatmak tüm yurttaşlar olarak hepimizin görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, mücadele arkadaşları ve aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; Mardinli hemşerilerimizin ve tüm yurttaşlarımızın Cumhuriyet Bayramlarının 95’nci yıl dönümünü kutluyorum. “Dedi.

 

Başkan Öter 'den Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 3'e yükseldi
Saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 3'e yükseldi
Batman’da silahlı kavga: Bir kişi yaralandı
Batman’da silahlı kavga: Bir kişi yaralandı