Urmak, Haliliye İlçesine Projeleriyle Geliyor...

AK Parti Haliliye Belediye Başkan Aday Adayı Nusret Urmak "Hemşerilerim bana inanıyor ve güveniyorsa ben Haliliye’m ve Şanlıurfa’m için ben varım" diyerek projelerini, çalışma stratejisini ve yol haritasını açıkladı.

Urmak, Haliliye İlçesine Projeleriyle Geliyor...
Urmak, Haliliye İlçesine Projeleriyle Geliyor... Editör
Bu içerik 227 kez okundu.

URMAK HALİLİYE İLÇESİNE PROJELERİYLE GELİYOR...

Jeoloji Yüksek Mühendisi Nusret Urmak, 45 yaşındayım. 2004 yılında aktif siyasete AK Parti’den Şanlıurfa Belediye Meclis Üyesi olarak katıldım. Bu dönemde Kent Konseyi Genel Sekreterliği görevini ifa ettim. Daha sonra AK Parti Yönetim Kurulu üyeliği ve ARGE’den sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yaptım.

Büyükşehir Belediye Başkan danışmanlığı görevini yürütürken BELSAN A.Ş. Genel Müdürlüğüne atandım.

Önümüzdeki 5 yılda Haliliye ilçemize hemşerilerimize hizmet etmek için yola koyulduk. Hizmetine talip olduğumuz hemşerilerimizden dua ve destek bekliyorum. Rabbim hakkımızda hayırlı olanı nasip eylesin.

Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Sayın Zeynel Abidin Beyazgül Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız olarak açıklanmıştır. Bu bir bayrak yarışıdır. Sayın Beyazgül; birlikte çalışma fırsatı bulduğum, yıllardan beri bu davaya hizmet etmiş çok değerli bir ağabeyimizdir. Şanlıurfa’mıza hayırlı olsun, kendisine başarılar diliyorum.

Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Zeynel Abidin Beyazgül, 1 Aralık Cumartesi günü (yarın) Şanlıurfa’ya geliyor. Havaalanında güzel coşkulu bir şekilde karşılayacağız. AK Parti İl Başkanlığımız önünde Saat 13.00’te tanıtım programımız var. Tüm halkımız davetlidir.

İNANMAK VE GÜVENMEK

Halkımıza hizmet ederken iki kavram önemlidir. İnanmak ve güvenmek. Birisi eksik olursa olmaz. Bu adam çok iyidir ama güvenilmez ya da bu adam çok güvenilir ama elinden bir şey gelmez. Bu kavramlar benim için değerlidir, değerli hemşerilerim bana inanıyor ve güveniyorsa ben Haliliye’m ve Şanlıurfa’m için ben varım.

Hizmetine talip olduğumuz hemşerilerimiz ile dün bugün olduğu gibi yarın da gönül bağımız güçlü olacak. Çünkü; bu iletişim de hizmetler de insanidir. Hizmet hedefim insanların huzuru ve mutluluğudur.

ÇALIŞMA DİSİPLİNİ

Hizmette kalite disiplinin eseridir. Bu konu çok önemlidir. Çalışanlarınızın millete hizmet ederken duruşu, diksiyonu, sorumluluk bilinci, insani özelliği birbirileri arasında sevgi saygı anlayışı dayanışması hepsini topladığınız da kurumsal kimliğiniz ortaya çıkar. Kurumsal kimlik yönetim sisteminizin temelidir. Bu oturduğu zaman hizmet gören de hizmeti yapan da mutlu olur verim olur çalışma ortamınız huzurlu olur.

Saha çalışmalarımızı halkımızı elden geldiğince günlük yaşamlarına mani olmadan mesai kavramını düşünmeden hizmetlerimizi yapacağız. Bütün hizmetleri çalışma arkadaşlarımızla bir aile ortamında şehir aidiyet duygusuyla çalışarak birlikte başaracağız.

 BÜYÜKŞEHİR VE DİĞER İLÇE BELEDİYELERİ İLE SAĞLIKLI İLETİŞİM KOORDİNASYON

İlçelerimiz bağımsız değildir. Yolların açıklığı, parkların büyüklüğü ile ve özel görevler temizlik sosyal görevler olarak birbirinden ayrılmış olsa da büyükşehir ve ilçe belediyeleri bir bütündür. Dayanışma ve hizmet iletişimi sağlıklı ve kuvvetli olmalıdır. Bu konu zorunluluktur. Yetki de kaynak da emanettir. Bunları doğru, etkili ve verimli kullanmak gerekir.

O yüzden şehir bir bütündür. İlçeler arasında bir farklılık veya bir ayıraç yoktur. Şehir merkezinin sorunları da güzellikleri de ortaktır. Rabbim bu görevi nasip ederse bu iletişimim iyi olacak ve birlikte güçlü olacağız. Şanlıurfa merkezini Şehir Belediyesi kavramında büyükşehir belediye başkanı, ilçe belediye başkanları, teşkilat, Sivil Toplum Kuruluşları ile halkımızın istekleri doğrultusunda çalışmalar yapacağız ve “Birlikte Başaracağız”.

HİZMET KAYNAKLARI

Belediyecilikte Zaman-İnsan-Yatırım Bütçesi Hizmetin en önemli kaynaklarıdır. Bu kaynakları stratejik plan doğrultusunda yerinde kullanırsanız başarı elde eder ve halkı mutlu edersiniz. Çalışma ortamında huzur sağlarsınız.

ZAMAN KAYNAĞI

Zaman kaynağı 1826 gün 6 saattir. Her günü saati bizim için önemlidir. Gelişen büyüyen Şanlıurfa’mız için beklentilerin önüne geçmek gerekir. Zamanı durduramazsınız. İlk günden son güne aynı heyecan ve hızla çalışmak gerekir. Zamanın kıymetini iyi bileceğiz.

İNSAN KAYNAĞI

Bir kurumda çalışanların her şeyden önce kuruma ve millete karşı sorumluluklarını yerine getirmesi gerekir. Liyakatlı personelin önemi büyüktür. Çalışanlar kendilerini sürekli geliştirmeli ve güncellemelidir. Millete hizmet ederken her kolaylığı ortaya koymalıdır. Herkes üzerine düşeni yapmalıdır. Evine çoluk çocuğuna helal ekmek götürmelidir. Benim bu konuda anlayışı nettir.

YATIRIM KAYNAĞI

Bütün hizmetler için kaynak gereklidir. Hiçbir kaynak sonsuz değildir. Yerinde ve gereklilik sıralamasına dikkat edilerek kaynaklar kullanılmalıdır. İsraftan uzak durulmalıdır. Tasarruf her zaman olmalıdır. Özel sektörün yatırımlarına destek olacağız. Birlikte kalkınan bir şehir olacağız.

KENT İMARI-ULAŞIM

Şehrin Halihazırı durumunu önümüze alıp Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve diğer İlçe Belediye Başkanlıkları ile Ulaşım-Yeşilalan-Eğitim-Sağlık gibi ortak kullanım alanları değerlendirip İlçemizi rahatlatmak gerekir. Günlük şehiriçi yoğunluk sadece Haliliye ilçesinde oturanlardan kaynaklanmıyor. Karaköprü’de oturan hemşerimiz Haliliye İlçesinde iş yeri var okulu var hastanesi var resmi kurumları var veya başka noktaya geçmek için İlçe güzergahını kullanıyor. Demek ki, bu sorunlar sadece İlçe Belediyesi veya Büyükşehir Belediyesinin değil, hepimizindir.

Bu anlamda Kentsel dönüşümü yerinde ve üst ölçekte yapmak lazım. Bunu yaparken tarihi değerlerimizi de koruyacağız. Kentsel dönüşümle ulaşım sorununu birlikte çözeceğiz. Halkımızı üzmeden şehrin menfaatleri doğrultusunda iş ve işlemler yapacağız.

KÜLTÜR-SANAT-SPOR ALANLARINDA AKTİF OLACAĞIZ

Şairlerimize, yazarlarımıza, ressamlarımıza ve kabiliyetli sporculara sahip çıkacağız. Onlar bizim markalarımızdır. Kültürümüzü sanatımızı dışarıya taşıyacağız. Bu konuda Büyükşehir, İlçe belediyeleri, valilik, basın, STK ve bu yolda emek verenler ile birlikte çalışacağız ve birlikte başaracağız.

MÜZİK DEĞERLERİMİZ

Şanlıurfa’mız müziğin başkenti. Seyfettin Sucu, Müslüm Gürses, Kazancı Bedih, İbrahim Tatlıses, Mahmut Tuncer, Zekeriya Ünlü, Ferhat Göçer, şuan dünya müzik piyasasında önemli bir gitar viertözü Ahmet Kanneci vb... Hepsi büyük değerlerimiz ve bunlar kolay yetişmiyor.

Müzik hayatımızın bir parçası ruhumuzun gıdasıdır, toplumsal iletişim kaynağıdır. Bu değerlerimizi güçlendirerek yaşatacağız. Kültür sanat müzik her zaman toplumun ilham ve yaşam kaynağıdır.

KADIN-GENÇLİK

Kadınlarımızın toplumdaki yeri önemli ve değerlidir. İyi işler yaparsanız herkes şehrini sever ve huzurlu olur.  Şehirdeki yaşam kalitesini herkes için arttırmamız gerekiyor. İnsanlık kadınlarımızın elinde yetişiyor gelişiyor büyüyor.

Türkiye’nin en genç nüfusuna sahibiz. Çok değerli yeteneklerimiz potansiyelimiz var. Gençliği kültür sanat spora özendirip önemli kazanımlar elde edeceğiz. Toplumda rahatsızlık duyduğumuz kötü alışkanlıklardan uzaklaştıracağız.

İyi bir sporcu, sanatçı çıkarabiliriz ve potansiyelimiz var. Nice akademik eğitim sonucu önemli meslek ve diploma sahibi vardır ki, bunların dışında Spor ve Sanat özelliği baskın olduğu için biz bu yönleriyle tanırız.

Gençliğimizin istikbali köklerindedir. Bu köklerin bilincine haiz bir gençliğin var olduğuna inanıyorum ve yüzden diyorum ki, “Birlikte Başaracağız”.

TARİH-TURİZM BACASIZ FABRİKAMIZ

12000 yıllık medeniyet şehriyiz. İlim bilimin çıkış noktası. Her karışında tarih fışkırıyor. Başlangıçtan günümüze hayatın belgeselini canlı canlı görüyorsunuz. Bunları şehrimize kazanımı olması gerekir. Her İlçemizin bu anlamda farklı potansiyelleri var ancak bu bir bütündür ve Şanlıurfa’ dır.

Bu alanda en önemli konu huzurlu ve güvenli olmaktır. Halil İbrahim’in şehri, Peygamberler diyarı, Alimlerin şehri, Kültür sanat şehri kimliğimizi muhafaza ederek insanların buralara gelmelerini ziyaretlerini sağlayacağız.

İŞİMİZE SEVGİ KATACAĞIZ

Bir işi severek yaparsanız başarırsınız. Hedefiniz olmalı. Gidecek yolunuz olmalı. Ekip ruhu olmalı.İyi hizmet etmek bana huzur veriyor. Güzel işlerin sonunda insana vicdani rahatlık veriyor.

SOSYAL HİZMETLER

Şehrimizin sosyal yapısını biliyoruz. Sorunları kaynağından çözme metodunu geliştirip yönetişim modeliyle halkımızla iç içe olacağız. Yaşlısından gencine kadar huzurlu bir yaşam kalitesi sağlamak amacıyla var gücümüz ile çalışacağız.

Tevazu, Samimiyet ve Gayret ile

ÖNCE MİLLET

ÖNCE MEMLEKET

BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

 

 

 

Urmak Haliliye İlçesine Projeleriyle Geliyor...
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Geçtiğimiz Yıl Müze ve Ören Yerlerini 28 Milyon 169 Bin 615 Kişi Ziyaret Etti
Geçtiğimiz Yıl Müze ve Ören Yerlerini 28 Milyon 169 Bin 615 Kişi Ziyaret Etti
Şanlıurfa’da Dolandırıcılık operasyonu: 38 Gözaltı
Şanlıurfa’da Dolandırıcılık operasyonu: 38 Gözaltı