Diyarbakır’da bir site kanalizasyon suyu altında kaldı

Diyarbakır’da etkili olan sağanak yağış nedeniyle caddeler suyla dolup taşarken, Bağlar ilçesinde kanalizasyon hattındaki tıkanma nedeniyle bir sitenin altındaki işyerleri ile bina girişlerini su bastı.

Diyarbakır’da bir site kanalizasyon suyu altında kaldı
Diyarbakır’da bir site kanalizasyon suyu altında kaldı Editör
Bu içerik 186 kez okundu.

Diyarbakır’da önceki akşam başlayan sağanak yağış etkisini artırırken, merkez Kayapınar, Yenişehir, Bağlar ve Sur ilçelerindeki cadde ve bulvarlar yağmur suyuyla dolup taştı. Araç sürücüleri, suyla dolan caddelerde güçlükle ilerledi.

KANALİZASYON HATTI PATLADI

Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi’nin Yeniköy Mezarlığı civarında bulunan 7 bloklu Huzur Sitesinin altındaki işyerleri de patlayan kanalizasyon hattının suları altında kaldı. Dünden bu yana yurttaşlar, bina girişleri su ile dolduğu için evlerine ulaşmada güçlük çekerken, kanalizasyon hattındaki tıkanmanın giderilmesi ve bina girişleri ile işyerlerindeki suyun tahliyesi için Büyükşehir Belediyesi DİSK Genel Müdürlüğü’ne başvuran yurttaşların, “Bizim işimiz değil” denilerek Bağlar Belediyesi’ne yönlendirildikleri belirtildi. Yurttaşlar, Bağlar Belediyesi’ne başvurdukları, kendilerine “tamam” denildiğini, ancak sorunun çözümü için kimsenin gelmediğini belirtti.

Binaların girişlerine dolan kanalizasyon suyunun elektrik panolarına yetişme korkusu yaşadıklarını belirten yurttaşlar, “Çocuklarımız binaların içindeydi. Bina girişlerinde suyun yükselmesiyle elektrik panolarına yetişecek diye çok kaygılandık” dedi.

Yurttaşlar, bir günün ardından Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerinin gelip bina girişlerine ve işyerlerine dolan suyu tahliye ettiğini söyledi.

Diyarbakır’da 29 Kasım günü akşam saatlerinde başlayan sağanak yağışın bugün akşam saatlerine kadar sürmesi bekleniyor.

mezopotamyaajansi.org

 

Diyarbakır’da bir site kanalizasyon suyu altında kaldı
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Boğaziçi Köprüsü’nde intihar iddiası
Boğaziçi Köprüsü’nde intihar iddiası
DEAŞ’tan Kaçan 2 Kadın Urfa Sınırında Yakalandı
DEAŞ’tan Kaçan 2 Kadın Urfa Sınırında Yakalandı