Şanlıurfa’da Sevindiren Hareketler

Büyükşehir Belediyesi 3 yılda sevindiren hareketleri ile binlerce aileye yardım elini uzattı

Şanlıurfa’da Sevindiren Hareketler
Şanlıurfa’da Sevindiren Hareketler Editör
Bu içerik 115 kez okundu.

Genç kızlara çeyiz veriyor, harap durumdaki evleride onarıyor

Kuruma Başvuran ihtiyaç sahibi ailelere talep ettikleri yardım malzemeleri evlerinde teslim ediliyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sosyal ve kültürel Belediyecilik alanında da adından söz ettirmeyi sürdürüyor.

Şanlıurfa’da yoksul ve yardıma muhtaç ailelere yardım elini uzatan Büyükşehir Belediyesi son 3 yılda binlerce yoksul ailenin temizlikten gıdaya, çeyizden sobaya, halıdan klimaya, ekmekten meyveye kadar ihtiyaçlarını gideriyor.

Yardım malzemeleri Belediye görevlilere tarafından yoksul ailelere evlerinde teslim ediliyor

Kent merkezinin yanı sıra ilçelerde yaptığı büyük projelerle Belediyecilik alanında Şanlıurfa’nın ihtiyaçlarını gidermeye çalışan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Belediyecilik alanında da hizmetlerini aksatmadan sürdürüyor.

Her ayın ilk Çarşamba günü düzenlediği halk günü ile vatandaşların talep ve sorunlarını çözüme kavuşturan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi halk gününde vatandaşların diğer kamu kurum ve kuruluşlar ilgili sorunlarının çözülmesine de katkıda bulunuyor.

Ekonomik durumu iyi olmayan aileler, yetim ve öksüz, şehit, aileler ile öğrencilere Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Sosyal Yardım Şube Müdürlüğü tarafından yardımlarını aksatmadan sürdürüyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi son 3 yılda incelediği 22 bin 832 haneye 77 bin 572 koli gıda yardımında bulundu.603  cami ve kültür evine 124 bin 768 metre kare halı döşedi.

Yardıma muhtaç 32 bin 446 vatandaşa 124 bin 400 adet giysi yardımında bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kurban bayramlarında 2 bin 254 yetin aileye 5 ton 7578 kilo et dağıttı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi sıcak yuvam projesi kapsamında  bin 150 eve  bin 150 adet soba, 2 bin 448 adet battaniye ile 126 adet hal dağıtırken güzel evim projesi kapsamında maddi durumları olmadığı için onarılmayan 107 evinin  onarımını yaptı.

Geliştirdiği çeşitli projelerle yardımlarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi  yardım kervanına üniversite öğrencilerini de ekledi.

Üniversiteye ilk adım projesi kapsamında bin 200 öğrencin ihtiyacını karşıladı.

Ramazan aylarında kurduğu iftar soflarında halkla bir araya gelen Büyükşehir Belediyesi  3 yıl içersinde ramazan aylarında 13 ilçede 162 bin 323 kişiye iftar yemeği verdi.

32 bin 644 öğrenciye Çanta, kalem, defter  gibi kırtasiye yardımında bulunulurken, 17 ayrı çorba evinde her sabah çorba dağıtımını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 3 yıl içersinde 14 milyon 600 bin kişiye çorba ikram etti.

Belediyeye ait meyve bahçesinde yetiştirilen 88 ton 253 kilo çeşitli meyveyi 13 bin 650 aileye dağıttı.

Temizlik malzemesine ihtiyacı olan 7 bin 324 aileye 7 bin 324 koli temizlik malzemesi dağıtırken, evinin kirasını ödeyemeyen engelli, yetim ve eşi cezaevinde olan 78 ailenin ev kirasını ödedi.

Evlenen ancak maddi durumları olmadığı için çeyiz yapamayan yetim ve birinci derece ihtiyaç sahibi 187 kızın çeyizini karşılayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi  bin 118 çölyak ve fenilketönörü hastasına 119 ton 201 kilo un dağıtırken ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere  aş evlerine 975 bin 725 adet ekmek yardımında bulundu.

Yardımlar yoksul ailelere evlerinde Belediye görevlileri tarafından teslim edilmekte

Şanlıurfa’da Sevindiren Hareketler
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Geçtiğimiz Yıl Müze ve Ören Yerlerini 28 Milyon 169 Bin 615 Kişi Ziyaret Etti
Geçtiğimiz Yıl Müze ve Ören Yerlerini 28 Milyon 169 Bin 615 Kişi Ziyaret Etti
Şanlıurfa’da Dolandırıcılık operasyonu: 38 Gözaltı
Şanlıurfa’da Dolandırıcılık operasyonu: 38 Gözaltı