Öter’dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu MTDF. Genel Başkanı Mehmet Şerif Öter ,10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Öter’dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı
Öter’dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı Editör
Bu içerik 210 kez okundu.

MTDF. Başkanı  Öter 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günün Kutladı.

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu MTDF. Genel Başkanı Mehmet Şerif Öter 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımladı.

Başkan Öter Mesajında “Dinamik bir meslek olan, Demokrasinin gücü ve temel taşlarından olan basın halkın haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Birey ve devlet kurumları arasında veri akışını önemli derecede sağlayarak, demokrasinin korunmasına yönelik çok önemli görev üstlenmektedir. 

Böylesine önemli görev üstlenen basın çalışanlarımız ne yazık ki çok zor şartlarda görevlerini yerine getirmeye çalışmaktadır. Başta demokrasiyle iş başına gelen idarecilerin basına ve basın çalışanlarına kolaylaştırıcı ve özgür çalışma alanları sağlamakla yükümlüdürler.

10 Ocak Çalışan gazeteciler günü dolayısıyla başta iktidarımıza ve muhalefet partilerimize çağrımız basın çalışanlarının sosyal ve ekonomik haklarının sağlanması için gerekli yasal güvenceyle teminat altına alınması temennimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm çalışan basın mensuplarımızın 10 ocak Çalışan gazeteciler gününü kutlar, sağlık, başarı ve mutluluklar diler saygılar sunarım. “Dedi.

 

Başkan Öter’dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarlalarda hasat geç, endişe erken başladı
Tarlalarda hasat geç, endişe erken başladı
Savur’da 3 bin 400 dönüm ekili arazi kül oldu
Savur’da 3 bin 400 dönüm ekili arazi kül oldu