DP’li Kara Urfa Şehir Hastanesinin Temeli Atılmamasına Sitem Etti

DP’li Kara Şanlıurfa Şehir Hastanesinin Temeli Atılmamasına Sitem Etti

DP’li Kara Urfa Şehir Hastanesinin Temeli Atılmamasına Sitem Etti
DP’li Kara Urfa Şehir Hastanesinin Temeli Atılmamasına Sitem Etti Editör
Bu içerik 1400 kez okundu.

Demokrat parti Şanlıurfa il 2.başkanı Necmettin Kara 8 Mart 2019’da Cumhurbaşkanımız Şanlıurfa’da yapmış olduğu miting ’te, Şanlıurfa Şehir Hastanesinin 2 yıl içeresinde biteceğini halkımızı duyurmuştu. 2011 yılında temeli atılan Şehir hastanesinin  3 yıl içerisinde biteceği sözü daha önce veren dönemin Bakan’ı Faruk Çelik, "Şanlıurfa'da Bin 700 yataklı Güneydoğu'nun en büyük en kapasiteli şehir hastanesini 2019 yılında açmış olacağız. Bölgenin en büyük hastanesini Şanlıurfa'da yapıyoruz "demişti, aradan yedi yıl geçti 2019 ortalarına yaklaşıyoruz ortada tek bir çivi bile çakılmayan, hastanenin yeri Sayın Cumhurbaşkanına yanlış bilgi verilerek 2 yıl içinde şehir hastanesinin açılacağını söyledi, yanlış yalan bilgiler ile Sayın Cumhurbaşkanımızı yönlendirenlerin vicdanları rahat mı acaba? Neden böyle bir yol izliyorlar anlamış değilim.6 kez temeli atılan yerinde yaprak bile kıpırdamayan hastane yerini bile kimse bilmiyor.

Şanlıurfa, Türkiye’nin 9.büyükşehir’i 2 milyonun üzerinde nüfusu Suriyeli mülteciler dahil ve her geçen gün artan göç ile nüfusu artan Şanlıurfa’nın sağlık konusunda ciddi sıkıntılar yaşamaya devam ediyor.

Şanlıurfa şehir Hastanesi eğer şimdi faaliyete geçmiş olsaydı, proje alanı ile 436.172 m2 olup, 520 yataklı eğitim ve araştırma hastanesi, 600 yataklı kadın doğum ve çocuk, 200 yataklı kalp-damar, 200 yataklı onkoloji, 100 yataklı rehabilitasyon ve 80 yataklı psikiyatri hastanesi olmak üzere toplam 1.700 yataklı bir şehir hastanesi Şanlıurfa’nın ve çevre illeresin ciddi şekilde sağlık sorunları giderilmiş olurlardı, sadece sağlık değil binlerce insana iş kapısı açılırdı. Âmâ gel gelelim daha temeli bile atılmamış boş bir araziden bahse ediyoruz

Yazık bu memlekete yazık insanlarımıza’dedi

DP’li Kara Urfa Şehir Hastanesinin Temeli Atılmamasına Sitem Etti
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Gül’den İmralı açıklaması
Bakan Gül’den İmralı açıklaması
Lösemi hastası Rojin ve ailesi destek bekliyor
Lösemi hastası Rojin ve ailesi destek bekliyor