Öter: ‘’Halepçe’ye Atılan Kimyasalın Sahipleri Asla Kürtlerin Dostu Olamaz

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu MTDF. Başkanı Mehmet Şerif Öter Halepçe Katliamının 31. Yıl Dönümü Münasebetiyle Bir Açıklama Yaptı.

Öter: ‘’Halepçe’ye Atılan Kimyasalın Sahipleri Asla Kürtlerin Dostu Olamaz
Öter: ‘’Halepçe’ye Atılan Kimyasalın Sahipleri Asla Kürtlerin Dostu Olamaz Editör
Bu içerik 336 kez okundu.

MTDF. Başkanı Mehmet Şerif Öter Halepçe katliamının 31.Yıl dönümü münasebetiyle yaptığı açıklamada “Bundan 31 Yıl önce 16 Mart 1988 tarihinde emperyalist güçlerin kuklası diktatör Saddam Hüseyin emriyle Kürt kenti Halepçe’ye kimyasal  atıldı. Saldırıda Beş binden fazla Kürt Hayatını kayıp ederken on bine yakın yaralı ve on binlerce İnsan mülteci durumuna düştü. Halepçe saldırısı katliam ötesi resmen soykırımdı. Ne yazık ki o tarihte birçok İslam ülkeleri  ve sözde medeni batı ülkelerin tamamına yakını bırakın Saddam’ı cezalandırmayı doğru dürüst kınamadılar bile, Çünkü Kürtleri zehirli gazlarla katleden diktatör Saddam Emperyalist ABD ve batılı müttefiklerin adamıydı.

Zehirli gazları Saddam’a veren emperyalistler Halepçe katliamının suç ortaklarıdır.

Öter  “ O yıllarda Diktatör Saddam’ın kimyasal silah üretebilecek kapasitede olmadığı tüm Dünya biliyordu. Ama ne yazık ki hiç kimse Kürtleri halepçe’de katleden kimyasal gazların hangi ülke tarafından Saddam’a verildiğini sormadı soruşturmadı. Çünkü Ölen de Öldürende Müslüman’dı. Halepçe’ye atılan kimyasalın sahipleri emperyalistler şimdi kalkmış Kürtlerin dostuyuz diyorlar.  Aklı başında, vicdanlı ve onurlu hiçbir Kürt Halepçe soykırımını ve Saddam’a kimyasal veren Emperyalistleri unutmaz ve affetmez.  “Dedi.

Öter: ‘’Halepçe’ye Atılan Kimyasalın Sahipleri Asla Kürtlerin Dostu Olamaz.
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Gül’den İmralı açıklaması
Bakan Gül’den İmralı açıklaması
Lösemi hastası Rojin ve ailesi destek bekliyor
Lösemi hastası Rojin ve ailesi destek bekliyor