Dünya Tiyatrolar Günü'nde Çocuklara 'Karagöz Ve Hacivat' Oyunu Sahnelendi

Büyükşehir Belediyesi Konservatuar Şube Müdürlüğüne bağlı Şehir Tiyatro Ekibi, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nde geleneksel Türk Tiyatrosunda Gölge Oyunu olarak da bilinen 'Karagöz ve Hacivat'ı çocuklarla buluşturdu.

Dünya Tiyatrolar Günü'nde Çocuklara  'Karagöz Ve Hacivat' Oyunu Sahnelendi
Dünya Tiyatrolar Günü'nde Çocuklara  'Karagöz Ve Hacivat' Oyunu Sahnelendi Editör
Bu içerik 788 kez okundu.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Dairesi Konservatuar Şube Müdürlüğü, Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla Selçuklu İlkokulunda öğrencilere yönelik etkinlik düzenledi. Boyama etkinliği ile 'Karagöz ve Hacivat' oyununun öğrencilere sahnelendiği programa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir ile birlikte okul idarecileri ve öğretmenler katıldı.

Etkinlikte öğrencilerle birlikte bol bol sohbet ederek katılım gösteren tiyatrocuların gününü kutlayan Başkan Çiftçi, "Konservatuar Şube Müdürlüğünde arkadaşlarımızın düzenlediği bu etkinlikte gençlerimize ecdadımızın kültürel oyunu olan ve Hacivat' oyununu sergiledik. Tüm tiyatrocu sanatçı arkadaşlarımızın gününü kutluyorum. Etkinlikte emeği geçen ekibimizi de tebrik ediyorum" dedi.

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekibi, aynı etkinliğini 68 ilkokulda düzenlemeye devam edecek.

Dünya Tiyatrolar Günü'nde Çocuklara 'Karagöz Ve Hacivat' Oyunu Sahnelendi
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Memur-Sen’den 'boş cüzdan' eylemi
Memur-Sen’den 'boş cüzdan' eylemi
Öztürkmen, Şanlıurfa’nın turizm reçetesini açıkladı
Öztürkmen, Şanlıurfa’nın turizm reçetesini açıkladı