Bir Nefes Kitap Kahve

Şanlıurfa İnsan Hak Ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Ş.Urfa İHH) öğrencilerin rahatça kitap okuyup ders çalışabileceği ‘Bir Nefes Kitap Kahve’nin açılışını yaptı.

Bir Nefes Kitap Kahve
Bir Nefes Kitap Kahve Editör
Bu içerik 492 kez okundu.

Şanlıurfa İHH , Gençlik İl Spor Müdürlüğü ile beraber yürüttüğü Bir Nefes Kitap Kahve’nin açılışını

Açılışa Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürü İbrahim Halil ALP, Karaköprü Belediye Başkan Yardımcısı Osman ULUDAĞ,  İHH Bölge Koordinatörü Barış Oktay, İHH İl Başkanı Behçet Atila, Gençlik Merkezlerinin Müdürleri, STK başkanları, Gençlik liderleri, İHH yöneticileri, gönüllüler, öğrenciler, yetiler ve davetliler katıldı.

Şanlıurfa Yenişehir Hamidiye Mahallesi 260.sok no:14 Haliliye açık adresinde bulunan Bir Nefes Kitap Kahve, kütüphane, spor salonu, oyun odası, kitap okuma ve ders çalışma alanlarından oluşuyor.

 Belediye Başkanı Ertuğ Şevket Aksoy,Gençlik İl Spor Müdürü Halil Eren, İHH Bölge Koordinatörü Barış Oktay, Kültür İl Müdürü İhsan Aslanlı, Gençlik Merkezi Müdürü Musab Baran ve Ak Parti Belediye Başkan Adayı Murat Güneştekin'in katılımıyla gerçekleştirdik.. Fatih mahallesinde bulunan kafe, ücretsiz içecek ikramıyla, ders çalışma ve kitap okuma alanlarıyla haftanın 7 günü halkımızın ve öğrencilerin hizmetine açıktır..

 Açılışta kısa bir açıklama yapan İHH İl Başkanı Behçet Atila, “amacımız; gençlerimize sosyal uyumlarını, topluma karşı aidiyet duygularını; ortak duygu, düşünce ve heyecanlarını, özgüvenlerini, hak yolda birlik ve beraberlik duygularını, saygılı, manevi değerlere sahip, geçmişi özümseyen ve geleceğe güvenle bakan gençler yetiştirmektir, onlara ortam oluşturmaktır. İnşaallah gençlerimiz bu ve benzeri mekanlardan/ortamlardan maksimum düzeyde istifade edecektir.

Açılış kurdelasının kesilmesinin ardından Eyyübiye Müftüsü dua yaptı, ardından misafirler Kitap Kahveyi gezdiler ve memnuyetlerini dile getirdiler. Behçet Atila da katılanlara teşekkür ettikten sonra program sona erdi. İHH sponsorluğundaki yetimlerin Kitap Kahveye ilgi ve sevinçleri görülmeye değerdi.

 

Bir Nefes Kitap Kahve
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hasankeyf’te yangın
Hasankeyf’te yangın
Almanya'dan İran'a çağrı
Almanya'dan İran'a çağrı