TÜVTÜRK Muğla işçilerinden dayanışma çağrısı

İZMİR - TÜVTÜRK Muğla Taşıt Muayene İstasyonları’nda sendikalı oldukları için işten atılan işçiler, 18 Nisan’da görülecek duruşma günü için dayanışma çağrısında bulundu.

TÜVTÜRK Muğla işçilerinden dayanışma çağrısı
TÜVTÜRK Muğla işçilerinden dayanışma çağrısı Editör
Bu içerik 548 kez okundu.

TÜVTÜRK Muğla Taşıt Muayene İstasyonları’nda sendikalı oldukları için işten atılan ve 8 aydır direnişte olan işçiler, 18 Nisan’da görülecek duruşma günü için dayanışma çağrısında bulundu. 24’üncü İzmir Kitap Fuarı girişinde açtıkları masada ziyaretçilerden destek imzası toplayan işçiler, 245 gündür işe iadelerini ve sendikalı olma hakkı için direndiklerini duyurdu.

İşyerinin önünde 245 gündür direnişlerini sürdüren işçilerden Burcu Karaova, 18 Nisan’da görülecek duruşmada, kalan işçilerin de davalarını kazanmalarını umut ettiğini söyledi. Ekonomik kriz döngüsünde işsiz kalmanın insanları olumsuz etkilediğini belirten Karaova, “Sendikalı olmak anayasal bir hakkımız ve bütün zorluklara rağmen tüm TÜVTÜRK istasyonlarına sendikamız girecek” dedi.

TÜVTÜRK Muğla Taşıt Muayene İstasyonları İşletim A.Ş.’de çalışan işçiler, işyerindeki kötü çalışma koşulları, hak gaspları ve alınmayan iş güvenliği önlemleri nedeniyle DİSK Nakliyat-İş Sendikası’na üye olmuş, ancak patronların yoğun baskı ve tehditleriyle karşılaşmıştı. Sendikal örgütlenmeden haberdar olan patronlar masanın üzerine silah koyarak veya bellerine silah takarak işçilerden sendikadan istifa etmelerini ve e-devlet şifrelerini istemiş, bu tehdit ve baskılara boyun eğmeyen 18 sendikalı işçiyi işten atmıştı. İşe iade davası açan 18 işçiden 7’si işe iadeyi kazanmış, mahkeme, işçilere sendikal tazminat ödenmesine hükmetmişti

 

 

Kaynak:MA

TÜVTÜRK Muğla işçilerinden dayanışma çağrısı
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK PARTİ Sözcüsü Çelik: İmamoğlu'nu tebrik ederiz
AK PARTİ Sözcüsü Çelik: İmamoğlu'nu tebrik ederiz
Şanlıurfa’da iki otomobil kafa kafaya çarpıştı
Şanlıurfa’da iki otomobil kafa kafaya çarpıştı