ÖZCAN’dan 23 Nisan Çocuk Bayramı Mesajı

TBMM İdare Amiri ve Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil ÖZCAN’dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

ÖZCAN’dan  23 Nisan Çocuk Bayramı Mesajı
ÖZCAN’dan  23 Nisan Çocuk Bayramı Mesajı Editör
Bu içerik 810 kez okundu.

Demokrasimizin kalbi, milli iradenin temsil makamı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 99. yıldönümünü gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

Tarihimizde önemli bir dönüm noktası olan 23 Nisan 1920, asil milletimizin ve ülkemizin kaderinin yeniden yazılmaya başlandığı bir tarihtir. Bu tarihte istiklal mücadelemiz için Gazi Meclis'in çatısı altında tek yumruk olan milletimiz, dört bir yanı işgal edilmiş vatanımızda istiklal meşalesini yeniden tutuşturmuştur.

Yokluklar içerisinde kurulan İlk Meclis, önce milletimizi tek bir çatı altında toplamış, sonra da eşine az rastlanır bir bağımsızlık mücadelesi vermiştir. Bu mücadele sonucunda Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk temelleri atılmıştır.

TBMM'nin ordu dahi kurulmadan açılması, ülkenin her yanından binbir zorluklarla Ankara'ya ulaşan kahramanların, mili iradeye verdiği önemin en açık göstergesidir. 99 yıl önce ortaya çıkan bu irade, o günden beri ülkemizin bağımsızlığının ifadesi olarak milletimizin kaderine yön veren kararlar almıştır.

Gösterdiği üstün çaba ve başarılarla ülkemizde değişimin ve gelişimin odağı haline gelen Meclisimiz, milletimizin huzuru, refahı ve kalkınmasını amaç edinmiştir. Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Meclis Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milli iradenin hayat bulduğu bugünü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan etmiştir. Çocuklara armağan edilen tek evrensel bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan, Türkiye Cumhuriyeti'nin onlara olan güveninin ifadesidir.

Sevgili Çocuklar,

Sizler ülkemizin en değerli varlığı, ümidi ve geleceğimizin güvencesisiniz. Şanlı tarihi olan büyük bir milletin ferdisiniz. Yarının yöneticileri sizler olacaksınız. Demokrasimizin ve ülkemizin sahibi sizlersiniz.
İnanıyoruz ki Türkiye, sizlerin de katkılarıyla aydınlık ufuklara olan yolculuğuna azim ve kararlılıkla devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Birinci Meclisimizin değerli üyelerini ve milli mücadele kahramanlarımızı saygı ve rahmetle anıyorum.

Sevgi dolu yürekleri ve gülen yüzleriyle bugüne anlam katan çocuklarımızın ve aziz milletimizin bayramını en içten duygularımla kutluyor, Milletimizin hürriyetini ve egemenliğini sembolleştiren 23 Nisan'ın ülkemize huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.

                                                                                    

ÖZCAN’dan 23 Nisan Çocuk Bayramı Mesajı
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Memur-Sen’den 'boş cüzdan' eylemi
Memur-Sen’den 'boş cüzdan' eylemi
Öztürkmen, Şanlıurfa’nın turizm reçetesini açıkladı
Öztürkmen, Şanlıurfa’nın turizm reçetesini açıkladı