Evleri sel baskınına uğrayan Cizreli aile destek bekliyor

ŞIRNAK - Cizre'de yaşanan selden kaynaklı evleri kullanılamaz hale gelen Taybet Bayar, sadece 2 halının serili olduğu ve rutubet kokan evin salonundan, temel ihtiyaçları için destek çağrısında bulundu.

Evleri sel baskınına uğrayan Cizreli aile destek bekliyor
Evleri sel baskınına uğrayan Cizreli aile destek bekliyor Editör
Bu içerik 332 kez okundu.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde geçtiğimiz haftalarda etkili olan yağışlardan kaynaklı meydana gelen selden evleri zarar gören onlarca ailenin yaraları tam olarak sarılmadı. Selden kaynaklı en çok evin zarar gördüğü Nur Mahallesi'ndeki tek çocuklu Bayar ailesi, zor günler yaşayan ailelerden sadece birisi.

 EN UFAK YAĞIŞTA DAMLAMAYA BAŞLIYOR

 Mahalledeki derenin hemen kenarında bulunan Bayar ailesine ait 3 gözlü ev, selden hemen sonra neredeyse kullanılamaz hale geldi. Ailenin kendi imkanlarıyla bir kısmını tadilattan geçirdiği evin duvarlarında meydana gelen çatlaklar halen duruyor. Birçok yeri rutubet olan ve kolonlarında hasar meydana gelen evin tavanı ise, en ufak yağışla birlikte akmaya başlıyor.

 Banyoları dışarıda olan, bir odası mutfak, bir odası yatak ve oturma salonu, bir odası da eşya olmadığı için boş olan evde yaşamlarını sürdürmeye çalışan Bayar ailesi destek çağrısında bulundu.

 KOMŞULAR SAYESİNDE KURTULDUK

 Eşi, gündelik işlerde çalışmak için sürekli dışarıda olan Taybet Bayar, tek çocuğunun oyun oynadığı sadece 2 halının sarılı olduğu salonu göstererek, bugüne kadar 3 kere evlerinin selden zarar gördüğünü aktardı. Geçtiğimiz haftalarda meydana gelen selden, komşularının attığı halat sayesinden kurtulduklarını kaydeden anne Bayar, kalacakları farklı bir yer olmadığı ve maddi imkanları elvermediğinden kaynaklı evlerinden ayrılamadıklarını vurguladı.

 TEMEL İHTİYAÇLARI İÇİN DESTEK BEKLİYORLAR

 Birçok eşyalarının sele kapıldığını ve kullanılamaz hale geldiğini söyleyen Bayar, en ufak yağışta sel korkusundan kaynaklı dışarıya çıktıklarını belirtti. Suları olmadığından kaynaklı da bir takım zorlukları yaşadıklarını aktaran Bayar, temel ihtiyaçları için maddi destek çağrısında bulundu.

 

Kaynak:MA

Evleri sel baskınına uğrayan Cizreli aile destek bekliyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bitlis’te 19 köyde sokağa çıkma yasağı
Bitlis’te 19 köyde sokağa çıkma yasağı
ABD’de ‘nefes alamıyorum’ protestoları yayılıyor
ABD’de ‘nefes alamıyorum’ protestoları yayılıyor