MHP'den açıklama: YSK'nin kararını saygıyla karşıladık

ANKARA – YSK’nin İstanbul seçimlerini iptal ettikten sonra toplanan MHP Başkanlık Divanı’ndan memnuniyet açıklaması geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, "MHP kararı saygı ile karşılamaktadır” dedi.

MHP'den açıklama: YSK'nin kararını saygıyla karşıladık
MHP'den açıklama: YSK'nin kararını saygıyla karşıladık Editör
Bu içerik 297 kez okundu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, İstanbul seçimlerinin iptaline ilişkin toplanan Başkanlık Divanı’nın kararını yazılı açıklamayla duyurdu. Kalaycı, MHP bu akşam yaptığı toplantıda Yüksek Seçim Kurulu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesine ilişkin verdiği kararı değerlendirdiğini kaydetti. Kalaycı, YSK'nin gerekçeli kararının açıklanmasına müteakip geniş kapsamlı değerlendirme yapılacağını, ancak bir açıklama yapılmasının uygun görüldüğü belirtti.

 ‘HER KESİMİN SAYGILI OLMASI GEREKİR'

 "Milliyetçi Hareket Partisi; Yüksek Seçim Kurulunun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesine ilişkin kararını saygı ile karşılamaktadır" diyen Kalaycı, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 "Ülkemizin yararına olduğunu düşündüğümüz bu Kararın ter türlü tartışmaya son vermesi memnuniyet vericidir. YSK’nın seçimi yenileme kararı gereğince İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanının mazbatası geri alınacağından, mazbata tartışması da ortadan kalkacaktır. Seçimin yenilenmesi kararı ve mazbatanın geri alınması ile birlikte, belediye hizmetlerinin aksamadan yürütülmesi için 23 Haziran 2019 tarihinde yapılacak seçimin sonuçlanmasına kadar ilgili mevzuat uyarınca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanının belirlenmesi gerekecektir. YSK kararına, toplumun her kesiminin saygılı olması demokrasi ve hukukun üstünlüğünün bir gereğidir. Bu Karar karşında, hiç kimsenin Türkiye’yi kaosa, kargaşaya, krize sürüklemeye kalkmaması, bu yöndeki girişimlerin güvenlik güçlerince engellenmesi gerekmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi; yenilenme kararı verilen seçimde Cumhur İttifakının başarısı için tüm teşkilat birimleri ile her türlü gayretin içerisinde olacaktır. 23 Haziran 2019 tarihinde yapılacak olan İstanbul seçimlerinin ülkemize, milletimize ve İstanbul halkına hayırlı olmasını diliyoruz."

 

Kaynak:MA

 

MHP'den açıklama: YSK'nin kararını saygıyla karşıladık
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasak kalktı otogar taştı
Yasak kalktı otogar taştı
Çay ocakları dolup taştı
Çay ocakları dolup taştı