Bayram’da Bayram şekerini bile alan yok!

Şanlıurfa esnafları Bayram kapıda pazarda hareketlilik yok

Bayram’da Bayram şekerini bile alan yok!
Bayram’da Bayram şekerini bile alan yok! Editör
Bu içerik 477 kez okundu.

Şanlıurfa-Ramazan Bayramına sayılı günler kala iş yapamadıklarını dile getiren Şanlıurfa esnafı, bayram şekerini bile alan olmadığını dile getirdi

Ramazan Bayramı'na kısa bir süre kala Şanlıurfa sokakları eski hareketli günlerini arıyor. Önceki yıllarda bayrama 10 gün kala özellikle akşam saatlerinde sokakları dolup-taşan Şanlıurfa merkez ilçelerde, bu yıl ise önceki yıllardan eser kalmadı. Sadece bayramlarda iyi satış yapan kent esnafı da krizin etkisi yüzünden kara kara düşünüyor.

 Şanlıurfa merkez ilçelerde farklı iş alanlarındaki esnaflar, bayrama bir hafta kala ekonomik kriz nedeniyle ürünlerini satamadıklarını belirterek, eski bayramları arar olduklarını söyledi. 

'Şeker bile satamıyoruz'

Şanlıurfa Esnafları, bayrama bir hafta kala piyasanın durgun olduğunu söyleyerek, bayram alışverişinin pek olmadığını geçtiğini ifade etti.

Şanlıurfa ŞUTİM Esnafları ,“Bayramın vazgeçilmezi olan şekerleme bile satamıyoruz, sattığımızdan da bir kilogram başı 1 TL'nin altında kazanıyoruz. Piyasa bu yıl çok durgun. Büyük esnafa giden yurttaşlar kredi kartıyla alışveriş yapıyor bize gelince de deftere yazdırıyorlar. Yoksul kesim bize alışverişe geliyor ama onlarda da para yok. Diyebilirim ki bayram heyecanı yok. Eskiden bayramlara bir hafta kala ürünlerimizin yarısından fazlasını satardık, bu yıl yarısını aldık ama onu da tüketemiyoruz. İnsanların yarısı asgari ücretle çalışıyor ve hepsi de bankalara borçlu. İnsanlar farkında değil ama gidişat büyük bir kıtlığa gidiyor dediler.

Şanlıurfa’da esnaflar kan ağlıyor, Ekonomi kriz, enflasyon ve dövizdeki yükseliş kendisine en çok pazarlarda hissettiriyor.

 

Bayram’da Bayram şekerini bile alan yok!
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sınır hattındaki mahalleye havan düştü: 2 ölü, 12 yaralı
Sınır hattındaki mahalleye havan düştü: 2 ölü, 12 yaralı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Baydemir hakkında suç duyurusu
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Baydemir hakkında suç duyurusu