Bahçeli YSK kararına tepki gösterdi

ANKARA - MHP Genel Başkanı Bahçeli, YSK'nin sandık kurulu başkanları kararına tepki göstererek, “Bu tür davranışlar anlaşılması zor davranışlardır” dedi. Bahçeli, Ahmet Davutoğlu için de “Ne yapacak, 103 tane parti var; 104. olacağım diyorsa yolu açık olsun” diye konuştu.

Bahçeli YSK kararına tepki gösterdi
Bahçeli YSK kararına tepki gösterdi Editör
Bu içerik 562 kez okundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ramazan Bayramı dolayısıyla MHP’nin kurucusu ve ilk genel başkanı Alparslan Türkeş'in kabrine gerçekleştirdiği ziyaret sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu.

 Sandık kurulu başkanlarının usule uygun belirlenmediğini gerekçe göstererek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal eden Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) önceki gün verdiği “soruşturma geçiren ilçe seçim kurulu başkanları ve seçim müdürlerinin tekrar görev alabileceklerine” ilişkin kararına tepki gösteren Bahçeli, “Bu tür davranışlar anlaşılması zor davranışlar olarak dikkat çekmektedir. Hangi anayasal kurum olursa olsun bu tür davranışlarla, Türk milleti muhatap edilmektedir. Soruşturma başlattığınız ve seçimi yenileme kararı oluşturulan bir yapıda soruşturmaya muhatap olmuş insanların, soruşturma sonucu alınmadan, hukuki yönden açığa çıkmadan, haklı veya haksız oldukları belli olmadan bunlara bir de gelin sizlerle beraber seçimi yapıyoruz demek. Hadi seçim olmuş olabilir, bu insanlar hatalarından vazgeçmiş olabilir, fakat siyaseten tartışmayı tüketmez. Şimdi yeni gündem bu 19 gün tartışılacak. E bunun da tadı tuzu kalmıyor. Onun için sabırlı olacağız, kimi görevlendirirlerse görevlendirsinler esas görevli millettir” dedi.

 DAVUTOĞLU’NA ‘YENİ PARTİ’ YANITI

 Bahçeli bir gazetecinin, “Ahmet Davutoğlu'nun yani parti kuracağı söyleniyor ne düşünüyorsunuz?" sorusuna, “Türkiye'nin yeni bir partiye ihtiyacı yok. Siyasi hayat devam etmektedir. Oturmuş genel kabul görmüş deneyimleri bulunan siyasi partiler demokrasinin akan nehirleridir bu nehirleri çaya dereye çevirmemin anlamı yoktur. Davutoğlu ne yapacak, 103 tane parti var. 104’üncü olacağım diyorsa yolu açık olsun” diye yanıt verdi.

 ‘AF YASASI’

 Bahçeli, “af yasası” tartışmaları için de “Af yasası üzerinde Fethi Yıldız beyefendinin vermiş olduğu bir yasa tasarısı Meclis’te bulunmaktadır. Bu reform hareketleri içerisinde Meclis’teki bu metin değere alınır, birlikte değerlendirilirse, belki daha hayırlı adımlar atılmış olur” dedi.

 

Kaynak:MA

Bahçeli YSK kararına tepki gösterdi
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İzmir’de deprem
İzmir’de deprem
Putin’in uçağı Ankara’ya indi
Putin’in uçağı Ankara’ya indi