5 çocuğuyla yaşadığı harabe evden destek bekliyor

ŞIRNAK - Silopi'nin bir köyünde, 5 çocuğuyla birlikte harabe bir evde yaşam mücadelesi veren Zeliha Uçar, her yeri dökülen evinin onarılması için destek çağrısında bulundu.

5 çocuğuyla yaşadığı harabe evden destek bekliyor
5 çocuğuyla yaşadığı harabe evden destek bekliyor Editör
Bu içerik 406 kez okundu.

Şırnak'ın Silopi ilçesine bağlı Buğdaylı köyünde (Takyan) yaşayan 5 çocuk annesi Zeliha Uçar, her yeri dökülen harabe bir evde yaşam mücadelesi veriyor. Anne Uçar, sadece okul okuyan küçük çocukları için kendisine verilen küçük bir maaşla evin geçimini sağlıyor. Uçar'ın 5 çocuğuyla birlikte yaşadığı evin duvarlarının neredeyse tümü kış aylarında yaşanan yağışlardan kaynaklı dökülmüş durumda. Rutubet kokusundan geçilmeyen ve damının birçok yeri açık olan evde, yaz aylarından kaynaklı akrep ve yılanlar da eksik olmuyor.

 'BUGÜNLERDE 10'U AŞKIN AKREBE RASTLADIM'

 Evin dökülen duvarlarını göstererek yaşadıklarını anlatan anne Uçar, söz konusu rutubet ve yaşam koşullarından kaynaklı çocuklarının sürekli hastalandığını aktardı. Kendisinin de hasta olduğunu ve maddi durumları olmadığından kaynaklı tedavi olmakta bile zorlandığını kaydeden anne Uçar, "Kışın her bir odamız en az 10 yerden damlıyor. Ev çok eski ve bakımsız olduğundan kaynaklı sürekli akrep ve yılan çıkıyor. Bugünlerde 10'u aşkın akrebe rastladım. Bir şey olur diye çocuklarımı yalnız bırakmaya korkuyorum" dedi.

 Günlük ihtiyaçlarının birçok kez tanıdıkları tarafından karşılandığını dile getiren anne Uçar, evini onarmak istediğini, ancak buna maddi imkanlarının elvermediğini söyledi. Uçar, bu konuda kendisine destek verilmesini istedi.

 

Kaynak:MA

5 çocuğuyla yaşadığı harabe evden destek bekliyor
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Baraja düşen işçinin cenazesine ulaşıldı
Baraja düşen işçinin cenazesine ulaşıldı
Siirt'te traktör devrildi: 5 yaralı
Siirt'te traktör devrildi: 5 yaralı