Mardin’de sağlık çalışanlarına yönelik şiddet protesto edildi

Mardin’deki sağlık örgütleri, dün kentte iki doktora dönük yaşanan şiddeti yaptıkları açıklamayla kınayarak, sorumlular hakkında gereğinin yapılması çağrısında bulundu.

Mardin’de sağlık çalışanlarına yönelik şiddet protesto edildi
Mardin’de sağlık çalışanlarına yönelik şiddet protesto edildi Editör
Bu içerik 413 kez okundu.

Mardin Devlet Hastanesinde görevli olan endokrin bölümü uzmanı Dr. Davut Sakız ve eşi enfeksiyon uzmanı Dr. Ayşe Sakız, dün mesai bitiminin ardından, 10 gün önce usulsüz rapor almak istedikleri iddia edilen Cebrail B. ve ismi öğrenilemeyen bir kişi tarafından darp edilmişti. Kafa ve vücutlarının çeşitleri yerlerinden yaralanan çiftin tedavileri sürerken, Mardin Tabip Odası, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Mardin Şubesi, KESK Mardin Şubeler Platformu, Mardin Diş Hekimleri Odası ve Mardin Aile Hekimleri Derneği bugün yaptıkları açıklamayla şiddete tepki gösterdi.

 BİNBAŞI: GEÇİKMİŞ ADALET ADALETSİZLİKTİR

 Mardin Devlet Hastanesi önünde yapılan açıklamaya,  çok sayıda sağlık çalışanı katıldı. Saldırının kınandığı açıklamada konuşan Mardin Tabipler Odası Yönetim Kurulu üyesi Dr. Volkan Binbaşı, faillerin bir an önce yakalanmasını istedi. Sağlık çalışanlarına dönük geçmişte yaşanan şiddete ilişkin hesap sorulmamasına değinen Binbaşı, “Gecikmiş adalet adaletsizliktir” dedi.

 “Sağlıkta Dönüşüm Programı”nın yol açtığı çarpıklıklardan kaynaklı yaşanan tükenmişlik nedeniyle çok sayıda arkadaşlarını kaybettiklerini kaydeden Binbaşı, “Başta Mardin Valiliği ve Emniyet Müdürlüğüne; sağlıkta şiddet vakalarının ne kadarında etkin takibat ve adli süreç yürütüldüğünü soruyoruz” açıklamasında bulundu.

 

Kaynak:MA

Mardin’de sağlık çalışanlarına yönelik şiddet protesto edildi
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüksekova’da 3 katlı ev kül oldu
Yüksekova’da 3 katlı ev kül oldu
Amedspor Afyonspor’u 1-0 mağlup etti
Amedspor Afyonspor’u 1-0 mağlup etti