ŞUTSO’dan iddialara cevap …

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası meclis üyeleri yönetime kazan kaldırdı. ŞUTSO Başkanı İbrahim Halil Peltek, son durum ile ilgili Ruha Haber Ajansı’na önemli açıklamalarda bulundu.

ŞUTSO’dan iddialara cevap …
ŞUTSO’dan iddialara cevap … Editör
Bu içerik 284 kez okundu.

ŞUTSO Başkanı İbrahim Halil Peltek, yaptığı açıklamada, yaklaşık 5 yıldan beri aidatlarını ödemedikleri tespit edilen 1.600 üyeye aidatlar ile ilgili mevzuata uygun hukuki süreç başlattıklarını belirtti. Peltek,”Aidatlarını ödemeyen üyelerin üyeliklerini askıya almamız ya da yasal takip başlatmamız gerekiyordu. Ülke genelinde yer alan diğer odalar gibi bizde meclisimizden aldığımız karar ile yasal süreç başlatıldı.”diye konuştu.

“Viranşehir OSB’ye 550 kişilik bir istihdam sağlayacak bir yatırım yapıyoruz bu yatırıma Valilik YİKOB ile Valilik 600 Bin TL ŞUTSO ise 400 Bin TL ortak olmak için meclisimize sunduk ve ortak olma kararını yine meclisimiz ile aldık.” diyen Peltek, şunları söyledi:”Şimdi Karar doğrultusunda kredi çekip yükümlülüğümüzü yerine getireceğiz ancak bakıyorsun meclis üyeleri imza attıkları kararları yok sayıp mecliste bu karara muhalefet yapıyor.Bu muhalefetin başında ne yazık ki kendi ilçesine yatırım yapılacak Viranşehir’in meclis üyeleri de yer alıyor. Muhalefet edenlere nedir yanlış olan konu diye sorduğumuzda işte muhalefet yapmak için muhalif oluyoruz diyorlar. Var mı yanlışlık yok.O zaman niye muhalefet yapıyorsunuz.Biz zorla yatırım için yatırımcı çekmeye çalışırken bakıyorsunuz böyle dayanaksız muhalefet yapılıyor.”

“ALINAN KARARLAR MECLİS KARARLARIDIR”

Yapılan her çalışmayı yasal ve şeffaf bir şekilde yaptıklarını ifade eden Peltek,”Mecliste Alınan kararlar yasal kurallara uygun olarak alınıyor. Burada asla keyfi bir karar almıyoruz.1600 üye borcunu 5 yıllık süre boyunca ödememiş. Peki aidatını düzenli ödeyen için haksızlık değil mi? Biz mevzuata uygun olarak hukuki süreç başlatmak için karar aldık. Burada diğer illerde de olan ve mevzuata uygun olarak hukuki süreç başlatmak için meclisten karar çıkarttık. Ancak arkadaşlar karşı çıkarak sanki yasal olmayan bir karar almışız gibi açıklamada bulunuyorlar. Biz buna üzülüyoruz.Biz bu kararı almasak hukuki süreç başlatmasak ne olacaktı? Oda ve borsa kanunu bu konuda açık ve net.

“ARKADAŞLAR SIRF MUHALEFET OLSUN DİYE MUHALEFET YAPIYORLAR”

Bizim tek amacımız var o da memleketimize hizmet etmek ve yatırımcının önünü açmaktır. Biz bu yönde Allah için çalışıyoruz.Bu arkadaşlar sırf muhalefet olsun diye muhalefet yapıyorlar.Amaçları meclisi çalıştırmamaktır Bu Bin 600 üyenin yasal takip kararı da meclisimizden alınan kararıdır.Neden itiraz ediyorlar anlamakta güçlük çekiyorum.Meclis kararına saygı duyulmalıdır.Buradaki karar mevzuata uygun olarak alınmıştır. Biz defahatle gelin birlikte yönetelim derken anlamsız muhalefete devam edilmesi bu muhalifliğin amacının doğruya ulaşmak olmadığı farklı amaçlar güdüldüğünü ortaya koymaktadır.”ifadelerine yer verdi.

ŞUTSO’dan iddialara cevap …
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beytüşşebap'ta dağ keçisi vuran şahsa ceza
Beytüşşebap'ta dağ keçisi vuran şahsa ceza
Salgın döneminde oto yıkamaya talep %85 arttı
Salgın döneminde oto yıkamaya talep %85 arttı