Erdoğan ile İmamoğlu 23 Haziran sonrası ilk kez aynı karede

İSTANBUL – Cumnhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin 3'üncü yıl dönümünde İstanbul Atatürk Havalimanı'na düzenenen programa katıldı. Erdoğan'ı burada kendisini karşılayanlar arasında bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile 23 Haziran seçimleri sonrası ilk defa aynı karede yer aldı.

Erdoğan ile İmamoğlu 23 Haziran sonrası ilk kez aynı karede
Erdoğan ile İmamoğlu 23 Haziran sonrası ilk kez aynı karede Editör
Bu içerik 693 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz etkinlikleri kapsamında Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen programa katılmak üzere Ankara'dan İstanbul'a geldi. Erdoğan'ı taşıyan uçak saat 20.10'da Atatürk Havalimanı'na indi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı havalimanında gaziler karşıladı. Erdoğan'ı karşılayanlar aradında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da yer aldı. İmamoğlu, 23 Haziran İBB seçimleri sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilk defa aynı karede yer aldı.

 Tören alanına gelmeye çalışan vatandaşlar, metro ve güvenlik kontrol noktaları önünde yoğunluk oluştururken, polis ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemi aldı.Çok sayıda yerli ve yabancı basın mensubunun da takip ettiği tören için apron alanında dev bir platform kuruldu. Platformun 3 ayrı yerine konulan dev ekranlardan tören alanının değişik bölgelerinden görüntüler aktarıldı.Törene futbol kulüpkerinin yöneticileri de katıldı. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Kayserispor Başkanı Erol Bedir, Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Ankaraspor Başkanı Mehmet Yiğiter etkinliğine katılanlar arasında yer aldı.

 Törende okunan Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından, 15 Temmuz günü hayatını kaybeden 251 kişinin isimleri tek tek okundu. Katılımcılar da her isminin okunmasının ardından "burada" diyerek karşılık verdi.

Daha sonra sahneye davet edilen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kitleye seslendi.

 

Kaynak:MA

Erdoğan ile İmamoğlu 23 Haziran sonrası ilk kez aynı karede
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
RTÜK'ten Halk TV ve TELE 1'e 5 gün yayın durdurma cezası
RTÜK'ten Halk TV ve TELE 1'e 5 gün yayın durdurma cezası
Bahçeli'den sosyal medya tepkisi
Bahçeli'den sosyal medya tepkisi