Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda Şampiyonlar Belli Oldu

İstanbul Boğazı’nda vapurlar durdu, motorlar sustu, Boğaz birkaç saatliğine kulaçlara kaldı. Dünyanın iki kıtayı kulaçlarla birleştiren tek organizasyonu olan Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nın bu yıl 31. si düzenlendi. Yarışta kadınlarda Ilgın Çelik, erkeklerde Melikşah Düğen genel klasmanda birinci oldu.

Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda Şampiyonlar Belli Oldu
Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda Şampiyonlar Belli Oldu Editör
Bu içerik 423 kez okundu.

Kanlıca’dan başlayıp Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı’nda son bulan 31. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’na 59 ülkeden 2400 yüzücü katıldı. Sadece profesyonel yüzücülere değil tüm katılımcılara açık olan etkinlikte yüzücüler 6,5 kilometrelik parkuru en hızlı yüzen olabilmek için kulaçlarını yarıştırdı.

Yarışın Birincileri Türkiye’den!

Yurt dışından 1200, yurt içinden 1200 yüzücünün katıldığı etkinlikte genel klasmankadınlarda 1. Ilgın Çelik, 2. Hilal Zeynep Saraç, 3. Şira Nur Eroğlu, erkeklerdeise 1. Melikşah Düğen, 2. Efe Erduran, 3. Artur Artamonov oldu.  Dereceye giren en isimlere plaket ve madalya verilirken İstanbul Boğazı’nın en hızlı isimleri Samsung’un en özel ürünleriyle ödüllendirildi.

Boğaz’da kulaç şöleni yaşanırken, kıyıda da festival havası vardı.  Binlerce sporsever, yüzücülerin kıyasıya rekabetini Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı’nda Samsung tarafından kurulan etkinlik alanında takip etti. 2009 yılında 5 kıtayı yüzerek geçen atlet Marcos Diaz etkinliğin onur konuğuydu.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Yavuz Erkut, Çin Halk Cumhuriyeti Spor Bakanı Gou Zhongwen, Moldova Büyükelçisi Igor Bolboceanu, Güney Kore Başkonsolosu Jessy Yeunju Jang, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Asbaşkanı ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener, Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim ve Samsung Electronics Türkiye CFO’su Seokhoon Ahn organizasyona katılarak yarışı izlediler.

 

Dereceye giren yüzücüler şöyle:

Kadınlar

İsim                                                    Süre

  1. Ilgın Çelik                                    47:19
  2. Hilal Zeynep Saraç                     47:26
  3. Şira Nur Eroğlu                           50:09

Erkekler

İsim                                                    Süre

  1. Melikşah Düğen                     48:28
  2. Efe Erduran                           48: 32
  3. Artur Artamonov                    48: 53

 

Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda Şampiyonlar Belli Oldu
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Malatya’da trafik kazası: 1’i ağır 3 yaralı
Malatya’da trafik kazası: 1’i ağır 3 yaralı
750 Kutu Bandrolsuz Makaron Ele Geçirildi
750 Kutu Bandrolsuz Makaron Ele Geçirildi