ÇHC Pekin Büyükelçimiz Önen’den Zafer Bayramı mesajı

ÇHC Pekin Büyükelçimiz Önen’den Zafer Bayramı mesajı;“Zafer Bayramımızı Çin’de de kutlayacağız”

ÇHC Pekin Büyükelçimiz Önen’den Zafer Bayramı mesajı
ÇHC Pekin Büyükelçimiz Önen’den Zafer Bayramı mesajı Editör
Bu içerik 387 kez okundu.

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, bu yıl Pekin’de Zafer Bayramını Çin’de yaşayan Türk vatandaşları ile birlikte kutlayacaklarını belirterek, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Büyükelçimiz Emin Önen mesajında, iç ve dış düşmanlara rağmen ülkemizi kimsenin parçalayamayacağını, dil, din, ırk ayrımı yaparak kimsenin birliğimizi bozamayacağını, 15 Temmuz hain darbe girişiminde tanklara ve bombalara göğsünü siper eden milletin bir karış toprağını bile hiç kimseye vermeyeceğini gösterdiğini, hele ekonomik saldırılardan da bir şey elde edemeyeceklerini söyledi.

Zafer Haftasını büyük bir gurur ve onurla kutluyoruz

ÇHC Pekin Büyükelçimiz A.Emin Önen, 30 Ağustos’ta elde edilen destansı zaferle birlikte, hepimizin ortak mirası olan Cumhuriyetimizin temellerinin atılmış olduğunu hatırlatarak, “Devlet Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi; Malazgirt Zaferi’nin kazanıldığı ve Büyük Taaruz’un zaferle sonuçlandığı Ağustos ayının son haftasını, büyük bir gurur ve onurla Zafer Haftası olarak kutluyoruz. Tarih boyunca birlik ve beraberliğimizi yıkmaya tevessül eden her türlü girişimi, her türlü saldırıyı boşa çıkaran aziz milletimiz, 1071’de Malazgirt Zaferi’yle başlattığı şanlı yürüyüşü 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da elde ettiği büyük zaferle taçlandırmıştır” dedi.

Zaferlere imza atmış bir milletiz

Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyük Elçimiz Abdulkadir Emin Önen, mesajında, 30 Ağustos 1922'de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesinin Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yeniden hayat buluşu olduğunu belirterek, “30 Ağustos zaferi; ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı, bütün imkânsızlıklara rağmen milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmıştır. Kurtuluş Savaşı sırasında kenetlenen milletimiz, büyük fedakârlık ve cesaret örneğiyle elde ettiği zaferlerle güçlü Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temellerini atarak, işgal altındaki topraklarımızı düşmandan arındırdı. Zafer Bayramı; birlik ve beraberliğimiz sonucu dünyada emsali görülmemiş bir zaferle sonuçlanmıştır. Aziz milletimiz şanlı tarihi boyunca birlik ve beraberliğinden ödün vermeden, vatan ve bayrak uğruna nice mücadeleler kazanmış, elde ettiği büyük başarılarla dünya tarihine damga vuran zaferlere imza atmıştır. Bizler de, geçmişimizden aldığımız güçle, gelecek nesillere daha aydınlık ve güzel bir Türkiye bırakmak, ülkemizi daha ileriye taşımak için, çalışmalarımızı samimiyetle ve kararlılıkla sürdürüyoruz” dedi.

30 Ağustos, ‘milletimizin bağımsızlık ve onuru için neleri göze alabileceğinin tüm dünyaya ilanı olmuştur

Tarih sahnesinden silinmek istenen aziz milletimizin 30 Ağustos 1922'de büyük zafer ile dünyaya gücünü göstererek bir karış vatan toprağının verilmeyeceğini kanıtlandığını belirten Türkiye’nin ÇHC Pekin Büyükelçisi Önen, “Türkiye tarihi ve kültürel birikimi ve büyük potansiyeliyle dünyanın önemli ülkelerinden biridir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi; 30 Ağustos, ‘Ya istiklal ya izmihlal’ tercihiyle baş başa kalan bir milletin, neleri başarabileceğinin, bağımsızlık ve onuru için neleri göze alabileceğinin tüm dünyaya ilanı olmuştur. Aziz milletimiz, tarihi boyunca imkânsızlıklar içinde olduğu anlarda dahi, milli ve manevi değerlerine canı pahasına sahip çıkmış, varlığına kastedilmesine asla izin vermemiştir. Milletimizin ortaya koyduğu bu şuur hiç bir zaman bitmeyecektir. Bugün bağımsız bir devlet çatısı altında yaşayanlar olarak, hepimiz bu zaferi bize armağan eden atalarımızı rahmetle anıyoruz. Anadolu’nun sonsuza kadar yurdumuz olduğunu da bütün dünyaya ilan ettik. Türkiye, ‘Yurtta Sulh, Cihanda Sulh’ düsturu doğrultusunda kararlı bir şekilde ilerlemeye devam edecek. Uluslararası arenada etkin, her alanda gelişmiş, güçlü ve müreffeh bir ülke olarak daima yükselecektir. 26 Ağustos 1922’de başlayan ve 30 Ağustos’ta büyük bir zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz da, en zor şartlarda milletimizin yeniden dirilişinin, yeniden ayağa kalkışının, yeniden geleceğine sahip çıkışının sembolü olmuştur. Artık hiçbir yuvanın yıkılmaması, anaların ağlamaması, kadınların dul, çocukların yetim kalmamamsı ve en önemlisi de ülkemizi kaosa sürükleyen iç ve dış düşmanlarımızın yüzlerinin gülmemesi duygu ve düşünceleriyle Şanlıurfalı hemşehrilerimizin ve milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularımızla kutluyoruz” diye konuştu.

Mücadele azmimiz Cumhuriyetimizin en büyük güvencesidir

Bu yıl Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçiliğimizde Zafer Bayramını Çin’de yaşayan Türk vatandaşları ile birlikte kutlayacaklarını belirten Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyük Elçisi Abdulkadir Emin Önen, bu toprakları vatan kılmak için ecdadımızın ödediği bedeller ile milletimizin tüm dünyaya örnek olan mücadele azmi, sağlam temeller üzerine inşa ettiğimiz, her geçen gün gelişen ve büyüyen Cumhuriyetimizin en büyük güvencesi olduğunu ve Zafer Haftası vesilesiyle, Sultan Alparslan ve Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, bütün şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yad ettiğini, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tüm mensuplarının da Zafer Bayramını kutladığını belirtti.

ÇHC Pekin Büyükelçimiz Önen’den Zafer Bayramı mesajı
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koronavirüse karşı alınabilinecek önlemler
Koronavirüse karşı alınabilinecek önlemler
HDP İdlib gündemiyle olağanüstü toplanıyor
HDP İdlib gündemiyle olağanüstü toplanıyor