Şanlıurfa'da Terör Operasyonu: 5 Gözaltı

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen operasyonda 5 şahıs gözaltına alındı.

Şanlıurfa'da Terör Operasyonu: 5 Gözaltı
Şanlıurfa'da Terör Operasyonu: 5 Gözaltı Editör
Bu içerik 418 kez okundu.

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde güvenlik güçleri 3 şahsa ait evlere düzenledikleri operasyonda çok sayıda mühimmat ve silah ele geçirdi. Olayla ilgili 5 şahıs gözaltına alındı. Mahkemeye çıkartılan şüphelilerden 2’si adli kontrolle serbest bırakıldı.

Valilikten yapılan açıklamada,”Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığınca, 29 Ağustos 2019 tarihinde Viranşehir ilçesinde Bölücü Terör Örgütüne finansman sağladığı tespit edilen (3) şahsa ait (3) ev ve (3) depoda icra edilen aramalarda, (3) adet ruhsatsız tabanca, (1) adet ruhsatsız av tüfeği, (62) adet tabanca fişeği, (60) adet AK-47 Kaleşnikof Piyade Tüfeği fişeği, (32) adet 5,56 mm. çapında fişek, (26) adet av tüfeği fişeği, (1) adet el dürbünü, (1) adet pala, (4) adet YPG Terör Örgütünü simgeleyen flama ve (157) adet terörist kıyafeti ele geçirilmiştir.

Olayla ilgili olarak (5) şüpheli şahıs gözaltına alınmış olup, şüphelilerden (3) ü sevk edildikleri adli makamlarca tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmış, (2) şüpheli şahıs hakkında adli kontrol kararı verilmiştir.

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı, yasaların kendisine verdiği görev ve sorumluluklarının gereği olarak, kaçakçılık ve uyuşturucu ile mücadelede gereken bütün önlemleri en iyi şekilde almakta, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşaması için yürütülen çalışmalar aralıksız devam etmektedir.”denildi.

JANDARMA BASIN DUYURUSU

1.Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığınca, 29 Ağustos 2019 tarihinde Viranşehir ilçesinde Bölücü Terör Örgütüne finansman sağladığı tespit edilen (3) şahsa ait (3) ev ve (3) depoda icra edilen aramalarda, (3) adet ruhsatsız tabanca, (1) adet ruhsatsız av tüfeği, (62) adet tabanca fişeği, (60) adet AK-47 Kaleşnikof Piyade Tüfeği fişeği, (32) adet 5,56 mm. çapında fişek, (26) adet av tüfeği fişeği, (1) adet el dürbünü, (1) adet pala, (4) adet YPG Terör Örgütünü  simgeleyen flama ve (157) adet terörist kıyafeti ele geçirilmiştir.

2.Olayla ilgili olarak (5) şüpheli şahıs gözaltına alınmış olup, şüphelilerden (3) ü sevk edildikleri adli makamlarca tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmış, (2) şüpheli şahıs hakkında adli kontrol kararı verilmiştir. 

3.Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı, yasaların kendisine verdiği görev ve sorumluluklarının gereği olarak, kaçakçılık ve uyuşturucu ile mücadelede gereken bütün önlemleri en iyi şekilde almakta, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşaması için yürütülen çalışmalar aralıksız devam etmektedir.

 

            Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

Şanlıurfa'da Terör Operasyonu: 5 Gözaltı
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bina enkazından 2’si yaralı 4 kişi çıkarıldı
Bina enkazından 2’si yaralı 4 kişi çıkarıldı
Malatya ve Elazığ’a kardeş eli uzandı
Malatya ve Elazığ’a kardeş eli uzandı