Şanlıurfa Kent Konseyi Genel Kurulu’na çağrılmayan STÖ’lerden tepki

Şanlıurfa’da seçimi yapılacak olan Şanlıurfa Kent Konseyi Genel Kurul Toplantısı’na çağrılmayan çok sayıda sivil toplum örgütü görmezden gelinmelerine tepki gösterdi.

Şanlıurfa Kent Konseyi Genel Kurulu’na çağrılmayan STÖ’lerden tepki
Şanlıurfa Kent Konseyi Genel Kurulu’na çağrılmayan STÖ’lerden tepki Editör
Bu içerik 329 kez okundu.

Türkiye Mühendisler ve Mimarlar Odası (TMMOB), KESK (Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu), Urfa Tabip Odası, İHD (İnsan Hakları Derneği) ve Urfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) 8’nci Meslek Komitesi 5 Ekim 2019’da gerçekleştirilecek olan Urfa Kent Konseyi Genel Kurul Toplantısı’na çağrılmamalarına tepki göstermek amacıyla TMMOB  Urfa Şube binasında basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda ortak basın açıklamasını okuyan ŞUTSO 8’inci Meslek Komitesi yöneticisi Cemal Beyaz, “Bazı kurumları kendinden sayan diğer kurumları da görmezden gelmeye çalışan zihniyet kentin sorunlarına kulak veren kafa yoran bilimden beslenen kurumları yok saymaya çalışmıştır” dedi.

‘TARAFLI BİR KENT KONSEYİ SEÇİLECEK’

Kent konseyinde meslek odaları ve belirli kurumların yer almaması aynı zamanda kentin sorunlarına taraflı bir yaklaşımla değerlendirileceğini belirten Beyaz, yer almayan kurumların bulunmamasıyla kente verilecek zararların temelini oluşturduğunu söyledi. Bu şekilde kurulacak olan kent konseyinin taraflı olacağını aktaran Beyaz, “Kent konseyi listesinin belli çerçevede tutulup ilan duyuru bilgilendirme sürecinin kasıtlı olarak kısıtlandığı kanısındayız. Bu kentin en büyük sorunlarının sağlık, hukuk, eğitim, yapılaşma, ulaşım, kentleşme, çevre ve göç faktörleri göz önüne alındığında sadece kentin bir bölümü dahil edilerek büyük bölümünü dışarıda tutmaya çalışan zihniyet kentin ve halkın çıkarlarını gözetmekten yoksundur. Eğitimcinin sağlıkçının emekçinin mimar mühendislerin içinde bulunmadığı kent konseyi ancak ve ancak kentin sorunlarının üstünün kapatılması geçiştirilmesi, gelişiminin önünü tıkamaktadır” diye konuştu.

 

(Kaynak:MA)

Şanlıurfa Kent Konseyi Genel Kurulu’na çağrılmayan STÖ’lerden tepki
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlk cemre havaya düştü
İlk cemre havaya düştü
Manisa’da 5.2 büyüklüğünde deprem
Manisa’da 5.2 büyüklüğünde deprem