Güler ve Akar ABD’li mevkidaşlarıyla görüştü

Türkiye Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, ABD'li mevkidaşı Orgeneral Mark Milley ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da ABD Savunma Bakanı Mark Esper ile telefonda görüştü.

Güler ve Akar ABD’li mevkidaşlarıyla görüştü
Güler ve Akar ABD’li mevkidaşlarıyla görüştü Editör
Bu içerik 392 kez okundu.

Türkiye Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in, ABD'li mevkidaşı Orgeneral Mark Milley ile Kuzey ve Doğu Suriye'deki durumu görüşmek üzere bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği bildirildi.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan ABD Genelkurmay Sözcüsü Albay DeDe Halfhill, "Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley, dün Türk Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile telefonda görüştü" ifadelerini kullandı.

Türkiye ile ABD'nin NATO'nun iki kilit üyesi olarak güçlü askeri ilişkilerini devam ettirdiğine vurgu yapan Halfhill, "İki askeri lider, Suriye'deki güvenlik durumunu ve bölgede Türkiye ile ABD arasındaki iş birliğini ele aldı" açıklamasında bulundu.

AKAR DA MEVKİDAŞIYLA GÖRÜŞTÜ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da ABD Savunma Bakanı Mark Esper ile telefonda görüşerek, Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye başlattığı operasyona ilişkin bilgi paylaşımında bulunmuştu.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, savunma ve güvenlik konularının yanı sıra görüş alışverişinde bulunulan görüşmede Akar, operasyonun gidişatı hakkında da mevkidaşına bilgi verdi.

 

Kaynak:MA

Güler ve Akar ABD’li mevkidaşlarıyla görüştü
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadın hapishanesinde isyan: 6 ölü
Kadın hapishanesinde isyan: 6 ölü
Van'da bir ev kundaklandı
Van'da bir ev kundaklandı