Mardin, Şanlıurfa ve Şırnak’ın sınır mahallelerinde eğitime ara verildi

ŞANLIURFA/MARDİN/ ŞIRNAK – Mardin ve Şırnak’ın sınır hattında bulunan ilçelerin birçok mahallesinde eğitime bir hafta ara verildi.

Mardin, Şanlıurfa ve Şırnak’ın sınır mahallelerinde eğitime ara verildi
Mardin, Şanlıurfa ve Şırnak’ın sınır mahallelerinde eğitime ara verildi Editör
Bu içerik 350 kez okundu.

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kuzey ve Doğu Suriye'ye dönük başlatılan operasyondan dolayı sınır mahallelerinde eğitime bir hafta ara verildiğini duyurdu. Mardin İl MEM'den yapılan duyuruda, "Barış Pınarı Harekâtı kapsamında Nusaybin İlçesi'ndeki tüm okullarımız, Artuklu ve Kızıltepe İlçeleri'nin Suriye sınırına yakın yerleşim yerlerindeki okullarımız 21- 25 Ekim 2019 tarihlerinde beş (5) gün süre ile eğitime ara verilmiştir" denildi.

 Şırnak'ın İl Milli Eğitim Müdürlüğü de, İdil, Cizre ve Silopi ilçelerine bağlı sınır hattındaki köylerde de eğitime bir hafta ara verdiğini duyurdu.

 Şanlıurfa Valiliği de sınırı yakın olan Ceylanpınar, Akçakale, Suruç ve Birecik ilçelerinde eğitime bir hafta ara verildiğini duyurdu. Açıklamada,

 “*Ceylanpınar ve Akçakale ilçelerimizdeki tüm okullarda,

 *Suruç ilçemizde; Mürşitpınar, Çaykara, Küçük Kendirciler, Eğrice, Çengelli, Aşağı Oylum, Dolaş, Dikmetaş, Fıstıklı, Kesmecik, Şakir Şimşek, Tavşan, Yolaklı, Binatlı, Taşlıkuyu, Küçükova, Molla Hamza, Göleç, Atlılar, Balaban, Deniz, Kaynakçı, Özgören, Özlüce, Tokçalı, İzci, Yıldız, Eskice ve Kovalı ilk ve ortaokullarında,

 *Birecik ilçemizde de; Çiçekalan, Duyduk, Konak, Sakaltutan, Yukarı İncirli, Düzlüce, Aşağı Karkutlu, Göktepe, Bilekli, Güvenir, Eşmeler ve Akarçay ilk ve ortaokullarında, 21-25 Ekim 2019 tarihleri arasında beş (5) gün süre ile eğitim ve öğretime ara verilmiştir” denildi.

 

 

(MA)

Mardin Şanlıurfa ve Şırnak’ın sınır mahallelerinde eğitime ara verildi
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlk cemre havaya düştü
İlk cemre havaya düştü
Manisa’da 5.2 büyüklüğünde deprem
Manisa’da 5.2 büyüklüğünde deprem