Harran’da Tarihi Cami Cuma Namazıyla Açıldı

Harran Belediyesi, Cumhuriyet Mahallesi'ndeki Hacı Ömer Avni Özyavuz Camisi'nde bakım ve onarım çalışmasını bitirdi ve Cuma namazıyla ibadete açtı.

Harran’da Tarihi Cami Cuma Namazıyla Açıldı
Harran’da Tarihi Cami Cuma Namazıyla Açıldı Editör
Bu içerik 525 kez okundu.

İbadethanelere yönelik bakım ve onarım çalışmalarını sürdüren Harran Belediyesi’ne bağlı ekipler, yaklaşık iki ay önce tadilat çalışmasına başladığı Cumhuriyet Mahallesi'ndeki Hacı Ömer Avni Özyavuz Camisi'nin boya, wc, abdesthane, bahçe, kapı ve pencere onarımını bitirerek, ibadethaneye açtı.

Caminin peyzaj çalışmasının yanında içini de değiştiren ekipler, eski halıları kaldırarak yerine yeni halılar getirdi.

Cuma Namazını Hacı Ömer Avni Özyavuz camisinde kılan Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz namaz sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi; Atalarımızın da dediği gibi bir yerin adına denilirse Türk ülkesi gözüm bayrak arar, kulağım ezan sesi.

Mübarek Cuma gününde Şanlıurfalı ve Harranlı hemşerilerimin cumalarını kutluyor, yüce Rabbimden hayırlara vesile getirmesini diliyorum. Bizler göreve geldiğimiz günden itibaren yeniliği, değişimi ve dönüşümü ön plana aldık. Bugünde 1964 yılında rahmetli dedem Hacı Ömer Avni Özyavuz tarafından inşa edilen caminin; Harran belediyesi olarak bütün tadilatını eksiksiz bir şekilde yaparak dedemin ölüm yıl dönümünde tekrardan ibadete açtık. Bizler için önemi büyük olan bu caminin tekrardan ibadete açılması bizleri çok sevindirdi.” Dedi.

 

Harran’da Tarihi Cami Cuma Namazıyla Açıldı
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Baraja düşen işçinin cenazesine ulaşıldı
Baraja düşen işçinin cenazesine ulaşıldı
Siirt'te traktör devrildi: 5 yaralı
Siirt'te traktör devrildi: 5 yaralı