Maaşlarını almak için vince çıktılar

İZMİR - Türkler İnşaat’ın İzmir’deki Bomonti şantiyesinde Ermak adlı taşeron firmada çalışan 25 işçi, 2 aydır ödenmeyen maaşları için vince çıkarak iş bıraktı.

Maaşlarını almak için vince çıktılar
Maaşlarını almak için vince çıktılar Editör
Bu içerik 348 kez okundu.
Türkler İnşaat’ın İzmir’deki Bomonti şantiyesinde Ermak taşeron firmasında çalışan ve 2 aydır maaş alamayan işçiler iş bıraktı. İşçiler kule vincine çıkarak maaşlarını talep etti. İşçilerden Yüksel Şahin, firmayla Eylül ayından beri çalıştığını ve o zamandan beri de ödemelerinin yapılmadığını belirterek, geçinemediklerini ifade etti. 
 
NET CEVAP VERİLMİYOR
 
Ödemelerini yapmaya firmanın kendilerini oyaladığını söyleyen Şahin,  geçtiğimiz pazartesi alacaklarını istedikleri için işverenin hakaretlerine maruz kaldıklarını belirterek, “Ailem mağdur durumda. Kiramızı ve banka kredilerimizi ödeyemedik. Psikolojimiz bozuldu. Emeğimizin karşılığını alamayacaksak neden çalışalım? Bugüne kadar bizi oyaladılar. Şu anda aşağıdaki arkadaşlarımız gelen polislerle ve firma temsilcileriyle görüşme yapıyor. Ancak net bir cevap alamıyoruz. Bize vincin üzerinden inin paralarınız ödenecek deniliyor. Ancak bunu ne zaman yapacaklarını açıklamıyorlar. Biz kararlıyız” diye konuştu. 
 
KRİZ BAHANE EDİLEREK ÖDEME YAPILMIYOR  
 
Eylem yapmaktan başka çarelerinin kalmadığını belirten Şahin, “Yaklaşık 15 işçi üç ayrı vinç kulesinde beklemeyi sürdüreceğiz. Devlet ve yetkililer haklarımızı almak için arkamızda dursun. Ödemelerimizi alıp ailelerimizin yanına dönmek istiyoruz" ifadesinde bulundu.
 
Firmanın krizi bahane ederek ödeme yapmadığını ancak şantiyeye her gün TIR'lar dolusu malzemenin geldiğini söyleyen Şanin, "TIR'ların maliyetleri ödenirken, bizim neden alacaklarımız ödenmiyor? Ermak adlı taşeron firmanın daha önce de benzer şekilde çalışan işçilerin ödemlerini yapmaması üzerine işçiler yine vinçlere çıkıp eylem yapmıştı. Geçtiğimiz Mayıs ayında işçilerin 4 saatlik eylemi sonrasında Ermak’ın yöneticilerinin ücretlerin ödeneceğine dair verdikleri sözü tutmadı.” 
 
 
Kaynak:MA
Maaşlarını almak için vince çıktılar
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beytüşşebap'ta dağ keçisi vuran şahsa ceza
Beytüşşebap'ta dağ keçisi vuran şahsa ceza
Salgın döneminde oto yıkamaya talep %85 arttı
Salgın döneminde oto yıkamaya talep %85 arttı