Çin / Pekin Büyükelçiliğimizde 10 Kasım töreni

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 81. yıldönümü ÇHC Pekin Büyükelçiliğimizde vatandaşlarımızın da katılımıyla düzenlenen bir törenle anıldı.

Çin / Pekin Büyükelçiliğimizde 10 Kasım töreni
Çin / Pekin Büyükelçiliğimizde 10 Kasım töreni Editör
Bu içerik 394 kez okundu.

Törendeki konuşmasında Atatürk’ü anmanın en doğru yolunun, O’nun eylemlerini ve söylemlerini doğru okumak olduğunu belirten Büyükelçimiz A.Emin Önen, Atatürk ve vatan uğruna hayatını veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle andığını söyledi.

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, “En büyük arzumuz, şehit ve gazilerimizin emanetini muhafaza etmek, aziz milletimizle dayanışma içinde, bu emaneti çok daha yükseklere taşımaktır. Bu düşüncelerle, vefatının 81. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakarca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, minnetle yad ediyoruz” diyerek göreve geldiği günden bu yana her alanda iki ülke işbirliğini sağlamak, geliştirmek gayreti içinde olurken, dini ve milli günler ile özel günleri de dikkate alarak özellikle Çin’de yaşayan Türk vatandaşlarımızla birlikte kutlamayı adet haline getirmeyi amaçladığını, bu vesileyle de vatandaşlarımızın istek, arzu ve önerileri varsa onları da öğrenme fırsatı bulurken, memleket hasretini de gidermeye çalıştıklarını, hoşsohbet güzel bir zaman geçirmeye çalıştıklarını belirterek, 10 Kasım Pazar günü de yine Türk vatandaşlarımızla birlikte Atatürk’ü saygıyla anmayı planladıklarını ve gerçekleştirdiklerini söyledi.

Çin / Pekin Büyükelçiliğimizde 10 Kasım töreni
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Baraja düşen işçinin cenazesine ulaşıldı
Baraja düşen işçinin cenazesine ulaşıldı
Siirt'te traktör devrildi: 5 yaralı
Siirt'te traktör devrildi: 5 yaralı