Başkan Beyazgül, Ağaçlandırma Kampanyasına Katıldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, '11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes' programı kapsamında gençlerle birlikte fidanları toprakla buluşturdu. Herkesi kampanyaya davet eden Başkan Beyazgül, "Yeşiller içerisinde bir Şanlıurfa özlemi ile ağaç dikim uygulamalarımızı sürdüreceğiz" dedi.

 Başkan Beyazgül, Ağaçlandırma Kampanyasına Katıldı
 Başkan Beyazgül, Ağaçlandırma Kampanyasına Katıldı Editör
Bu içerik 318 kez okundu.

Şanlıurfa'da, Milli Ağaçlandırma Günü "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" Programı kapsamında 25 ayrı lokasyonda 3 saat içerisinde toplamda 287 bin fidan dikildi.

Kampüs Okulları mevkisinde düzenlenen fidan dikim etkinliğine Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Vali Abdullah Erin, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar, AK Parti MKYK Üyesi Vildan Polat, , AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mahmut Kırıkçı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Selami Yıldız, Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanı Faruk Bayuk, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşları gençler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

BAŞKAN BEYAZGÜL: GAYRET EDERSEK EVLİYA ÇELEBİ'NİN GÖRDÜĞÜ URFA'YI OLUŞTURABİLİRİZ

Fidan dikimi gerçekleştirerek kampanyaya destek veren başta gençler olmak üzere tüm Şanlıurfa halkına teşekkür eden Başkan Beyazgül, amaçlarının Şanlıurfa'yı yeşil alan bakımından zenginleştirmek olduğunu söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak uygulamalarına devam edeceklerini de sözlerine ekleyen Başkan Beyazgül, "Evliya Çelebi 'Ben Urfa'dan geçtiğimde ağaçlardan dolayı gökyüzünü göremez oldum' der. İnşallah biz gayret edersek Evliya Çelebi'nin gördüğü Urfa'yı oluşturabiliriz. Urfa bunu istiyor. Bu artan sıcaklıklara karşı bizlerin mutlaka ağaç dikmesi gerekiyor. Herkesin ağaç dikmesi için buradan çağrımı yineliyorum. Bu kampanya ile tüm Türkiye'de aynı anda ağaçlarımızı toprakla buluşturuyoruz. Bu bir millet olmanın duygusunu da bizlere veriyor. Millet demek aynı duyguyu birlikte yaşamaktır. Bugün de bunun en güzel örneğini burada görüyoruz.  Bu bakımdan katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Başkan Beyazgül'ün ardından Milletvekili Kasım Gülpınar ve Vali Abdullah Erin de kampanyaya destek veren herkese teşekkür etti.

Şehrin 25 farklı noktasında organize edilen etkinlik kapsamında zeytin ağırlıklı fidanlar toprakla buluşturuldu.

 

Başkan Beyazgül Ağaçlandırma Kampanyasına Katıldı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
RTÜK'ten Halk TV ve TELE 1'e 5 gün yayın durdurma cezası
RTÜK'ten Halk TV ve TELE 1'e 5 gün yayın durdurma cezası
Bahçeli'den sosyal medya tepkisi
Bahçeli'den sosyal medya tepkisi