Kadını katleden sanığın rahat tavırları dikkat çekti

MERSİN- Boşanmak isteyen Cemile Ertürkoğlu’nu katleden Mustafa Ertürkoğlu’nun yargılandığı ilk duruşma görüldü. Cemile Ertürkoğlu’nu katletme anını soğukkanlı şekilde anlatan sanığın duruşmadaki rahat tavırları dikkat çekti.

Kadını katleden sanığın rahat tavırları dikkat çekti
Kadını katleden sanığın rahat tavırları dikkat çekti Editör
Bu içerik 405 kez okundu.

Boşanmak istediği için Mustafa Ertürkoğlu tarafından 28 Kasım’da katledilen Cemile Ertürkoğlu’nun davası Mersin 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Görülen ilk duruşmaya Mustafa Ertürkoğlu SEGBİS ile katıldı. Duruşmaya ayrıca Cemile Ertürkoğlu’nun ailesi, avukatları, kadın hakları savunucuları ve kadın örgütleri de katıldı.

SOĞUKKANLI BİR ŞEKİLDE ANLATTI

Sanık Mustafa Ertürkoğlu büyük bir soğukkanlılıkla Cemile Ertükoğlu’nu nasıl katlettiğini anlattı. Eşini yaraladıktan sonra saatlerce başında ölmesini beklediğini de anlatan Ertürkoğlu’nun rahat tavırları dikkat çekti. 

Cemile Ertürkoğlu’nun avukatları ise sanığın suçu tasarlayarak ve planlı bir şekilde yaptığını belirterek, en ağır cezayı almasını talep etti. Cemile Ertürkoğlu’nun abisi ve ablası da kardeşlerini planlı bir şekilde katleden sanığın cezalandırılmasını istedi.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devam etmesine karar vererek, Mahkeme dosyadaki eksikliklerden tamamlanması için duruşmayı 6 Aralık 2019’a erteledi.

KADINLARDAN 25 KASIM’A ÇAĞRI

Duruşma öncesinde Mersin Kadın Platformu üyeleri, Mersin Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı. Platform adına konuşan Fatma Sarıkaya, neredeyse her gün bir kadının öldürüldüğünü ve ülkenin dört bir yanından kadınların ‘ölmek istemiyorum’ çığlığını yükselttiğini söyledi. Sarıkaya, “25 Kasım’da da kadın cinayetlerine, erkek şiddetine ve yaşamımıza yönelik tüm saldırılara karşı sokakta olacağız. Saat 17.30’da ‘Kadın Cinayetlerini Acil Önle ‘ çağrısını bir kez daha yükseltmek için, hayatlarımız ve haklarımız için Kushimato Sokağı’nda buluşalım” diyerek 25 Kasım’a çağrı yaptı.

Tarsus Kadın Platformu da “Eşit ve Özgür Yaşamak İstiyoruz!” diyerek, kadınları 25 Kasım’da saat 16.30 da Halk Eğitim Merkezi önünde toplanmaya çağırdı.

 

Kaynak:MA

 

Kadını katleden sanığın rahat tavırları dikkat çekti
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyada Yaklaşık 1 Milyar Bisiklet Olduğu Ortaya Çıktı
Dünyada Yaklaşık 1 Milyar Bisiklet Olduğu Ortaya Çıktı
Baraja düşen işçinin cenazesine ulaşıldı
Baraja düşen işçinin cenazesine ulaşıldı