CHP'li eski vekil Sinan Aygün hakkında disiplin süreci başlatıldı

CHP, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı ‘rüşvet istemekle’ suçlayan Sinan Aygün hakkında disiplin süreci başlattı.

CHP'li eski vekil Sinan Aygün hakkında disiplin süreci başlatıldı
CHP'li eski vekil Sinan Aygün hakkında disiplin süreci başlatıldı Editör
Bu içerik 533 kez okundu.

CHP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve belediye meclisi üyelerine “rüşvet” suçlamasında bulunan eski milletvekili Sinan Aygün’ün partiden atılmasına yönelik disiplin süreci başlatıldı. Aygün, Eskişehir yolundaki "Togo Kuleleri" olarak adlandırılan inşaatının mühürlenmesinin ardından, Mansur Yavaş ve ekibinin kendisinden rüşvet istediğini iddia etmişti.
 
Aygün’ün parti tüzel kişiliği, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlunu da hedef alan açıklamalar yapması üzerine Ankara İl Yönetimi süreci başlattı. CHP il yönetimi, Aygün’ü “tedbirli” olarak partiden ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk etti.11
 
Bu işlemin ardından Aygün, CHP’deki tüm seçme ve seçilme hakkını da kaybetmiş oldu.
 
İl disiplin kurulunun önümüzdeki hafta toplanarak Aygün’ü partiden ihraç etmesi bekleniyor. Aygün’ün CHP Yüksek Disiplin Kurulu’na itiraz hakkı bulunuyor.
 
Bu yöndeki gelişmeyi Cumhuriyet’e doğrulayan CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, “Kendi inşaatları ile ilgili mahkeme kararlarına ilişkin bir konuyu mecrasından çıkararak partimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın tartışıldığı bir zemine vesile olan, ayrıca bir televizyon kanalındaki ifadeleri ile başta Sayın Genel Başkanımız ve Ankara Milletvekilimiz Bülent Kuşoğlu olmak üzere partimizin kurumsal kimliğini rencide edici tavırları nedeniyle üyemiz Sinan Aygün hakkında ‘kesin çıkarma’ cezası istemiyle disiplin soruşturması açılmasına karar verilmiştir” dedi.

 

Kaynak:MA 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğu Karadeniz sağanak yağış altında
Doğu Karadeniz sağanak yağış altında
Kumluca'da 60 hektarlık alan kül oldu
Kumluca'da 60 hektarlık alan kül oldu