HRÜ’den Türkiye’de İlk Yapay Zeka Eğitimi

Harran Üniversitesi’nden Türkiye’de İlk Yapay Zeka Eğitimi

HRÜ’den Türkiye’de İlk Yapay Zeka Eğitimi
HRÜ’den Türkiye’de İlk Yapay Zeka Eğitimi Editör
Bu içerik 293 kez okundu.

Harran Üniversitesi, Milli Eğitim Bakanlığı (YEĞİTEK), Celal Bayar Üniversitesi, Genç STEM Derneği ile İngiltere ve İrlandalı konsorsiyumlar ortaklığında hazırlanan Türkiye'nin ilk "Eğitimde Yapay Zeka" konulu Öğretmen Eğitimi için başvurular başladı.

Koordinatörlüğünü Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Ragıp Terzi ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Göçen’in yürüttüğü, ‘Artificial Intelligence Education for Children’ başlıklı AB Birliği projesi kapsamında öğretmenlerin okullarda kullanabileceği yapay zeka etkinlikleri ve deneysel çalışmalar için düzenlenecek pilot çalışması kapsamında eğitimler düzenlenecek. Bu kapsamda ortaklar tarafından eğitim programı, föyler ve etkinlik planları hazırlanmış olup pilot eğitimi Şanlıurfa'da HARÜSEM STEM ve URFA STEM merkezlerinde verilecek.

AB Proje kapsamında Harran Üniversitesi Yenişehir Yerleşkesindeki yapılacak eğitimler, öğretmenlere yönelik olacak. Ücretsiz verilecek eğitimler için ön başvurular başlamış olup başvurular arasından 30 kişi pilot eğitim için seçilecek. Okul saatleri dışında 40 saat olacak eğitimler sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı YEĞİTEK tarafından katılımcılara katılım sertifikaları verilecek. Eğitim programına seçilecek katılımcıların özgeçmişi önem taşımakta olup, katılımcıların eğitim sonrasında okullarda yapay zeka etkinliklerini uygulayıp etkinlikleri urfastem@gmail.com adresine görselleri ile rapor etmeleri isteniyor.

Başvurular https://bit.ly/35xp1Za formu üzerinden yapılmaktadır.
 

 

HRÜ’den Türkiye’de İlk Yapay Zeka Eğitimi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ukrayna’da orman yangını: 6 ölü, 9 yaralı
Ukrayna’da orman yangını: 6 ölü, 9 yaralı
Trabzonspor'da transfer
Trabzonspor'da transfer