Şanlıurfa'da Uyuşturucu Operasyonu: 3 tutuklama

Şanlıurfa'da uyuşturucuyla mücadele çalışmalarında yakalanan:3 şüpheli tutuklandı.

Şanlıurfa'da Uyuşturucu Operasyonu: 3 tutuklama
Şanlıurfa'da Uyuşturucu Operasyonu: 3 tutuklama Editör
Bu içerik 339 kez okundu.

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı Narkotik Suçlarla Mücadele ekiplerince,Birecik'te uyuşturucu ticareti yapan şahıslara yönelik ihbar üzerine, operasyon düzenledi.Düzenlenen operasyonda 57 kilo kubar esrar ele geçirildi.3 şüpheli gözaltına alındı.Şüpheliler Jandaramdaki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Şanlıurfa Valiliği Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada;''Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığınca, NARKO- TERÖR faaliyetleri ile mücadele kapsamında, PKK-PYD terör örgütlerine ait finansman kaynakları olan uyuşturucu maddesinin, Suriye sınır hattından, kaçak yollarla Birecik İlçesi mülki sınırları içerisine getirilerek, ticaretinin yapılacağı yönünde alınan duyum üzerine, 10 Ocak 2020 tarihinde, terörün finansman ayağını yok etmek amacıyla yapılan operasyon sonucu; (57) elli yedi kğ. kubar esrar maddesi ele geçirilmiştir. Bahse konu olaya ilişkin, (3) şüpheli şahıs yakalanmış olup, çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanmıştır. Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı, yasaların kendisine verdiği görev ve sorumluluklarının gereği olarak, NARKO-TERÖR faaliyetlerine yönelik gereken bütün önlemleri en iyi şekilde almakta, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşaması için yürütülen çalışmalara aralıksız devam edilmektedir.Kamuoyuna saygı ile duyurulur.''Denildi.

JANDARMA BASIN DUYURUSU

1.Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığınca, NARKO-TERÖR faaliyetleri ile mücadele kapsamında,  PKK-PYD terör örgütlerine ait finansman kaynakları olan uyuşturucu maddesinin, Suriye sınır hattından, kaçak yollarla Birecik İlçesi mülki sınırları içerisine getirilerek, ticaretinin yapılacağı yönünde alınan duyum üzerine, 10 Ocak 2020 tarihinde, terörün finansman ayağını yok etmek amacıyla yapılan operasyon sonucu; (57) elli yedi kğ. kubar esrar maddesi ele geçirilmiştir.

2.Bahse konu olaya ilişkin, (3) şüpheli şahıs yakalanmış olup, çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanmıştır.

 3.Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı, yasaların kendisine verdiği görev ve sorumluluklarının gereği olarak, NARKO-TERÖR faaliyetlerine yönelik gereken bütün önlemleri en iyi şekilde almakta, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşaması için yürütülen çalışmalara aralıksız devam edilmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Şanlıurfa'da Uyuşturucu Operasyonu: 3 tutuklama
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Baraja düşen işçinin cenazesine ulaşıldı
Baraja düşen işçinin cenazesine ulaşıldı
Siirt'te traktör devrildi: 5 yaralı
Siirt'te traktör devrildi: 5 yaralı