Elektrik dağıtım şirketine rekor ceza

İSTANBUL – Fatih’te intihar eden dört kardeşin elektriğini aynı gün kesen Boğaziçi Elektrik’e 888 bin 397 lira ceza kesildi.

Elektrik dağıtım şirketine rekor ceza
Elektrik dağıtım şirketine rekor ceza Editör
Bu içerik 420 kez okundu.

 İstanbul’un Fatih ilçesinde yaşadıkları ekonomik sıkıntılar ve bunalım nedeniyle siyanürle intihar eden dört kardeşe ait evin elektriğinin kesilmesi üzerine Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), CK Boğaziçi Elektrik Perakende Satış A.Ş.’ye 888 bin 397 lira idari para cezası verdi. 6 Kasım’da evlerinde ölü bulunan kardeşlerin ölümü sonrası eve gelen şirket yetkilileri gecikmiş borç sebebiyle elektriği kesmiş bu durum gündem olmuştu. EPDK’den konuya ilişkin yapılan açıklamada, intihar ettikleri üzerinde durulan kardeşlerin elektriğinin kesilmesine ilişkin CK Boğaziçi hakkında soruşturma başlatıldığı anımsatıldı.

 Açıklamada soruşturmanın sonucuna ilişkin değerlendirmelerine yer verilen EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, CK Boğaziçi Elektrik’in olayda asli kusurlu olarak tespit edildiğini ifade ederek şunları ifade etti: “Şirkete 888 bin 397 lira idari para cezası uygulanmasına ve yine mevzuata aykırı fiilde bulunduğu tespit edildiği için ihtar yaptırımı uygulanmasına karar verildi. Bizim şirketlere her zaman verdiğimiz mesaj, vatandaşlarımıza hizmet verirken daima duyarlı ve titiz olmaları yönünde. Aksi halde ‘Tüketiciyi üzeni biz de üzeriz’ diyoruz. 6 Kasım’da yaşanan acı olay ve ardından ilgili meskenin elektriğinin kesildiğini görmek hepimizi derinden yaraladı. Kayıtsız kalmamız, seyirci kalmamız beklenemezdi. Aslında bu soruşturma ve ceza bütün enerji sektörüne verilmiş bir mesajdır aynı zamanda. Bu sektörde görev yapan yöneticisinden, sahadaki personeline herkes vazifesini yaparken hassas davranmakla mükelleftir. Umuyorum ki bir daha böyle bir olay yaşamayız. Umuyorum ki biz de EPDK olarak bir daha böyle bir ceza vermek zorunda kalmayız.”

 

Kaynak:MA

 

Elektrik dağıtım şirketine rekor ceza
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'li Vekil Aydınlık, Bakan Murat Kurum'u hedef aldı
CHP'li Vekil Aydınlık, Bakan Murat Kurum'u hedef aldı
3. Uluslararası Fiziksel Kimya ve Fonksiyonel Malzemeler Konferansı başladı
3. Uluslararası Fiziksel Kimya ve Fonksiyonel Malzemeler Konferansı başladı