Suat Pamukçu Cumhur İttifakı’na Sordu: Derviş Yasaları Niçin Hala Yürürlükte?

Yeniden Refah Partisi Genel Sekreteri Suat Pamukçu, 'AK Parti- MHP koalisyonu'nun Meclis çoğunluğuna sahip olmasına rağmen her fırsatta şikayet ettiği 'Kemal Derviş yasalarının' neden hala yürürlükte olduğunu sordu.

Suat Pamukçu Cumhur İttifakı’na Sordu: Derviş Yasaları Niçin Hala Yürürlükte?
Suat Pamukçu Cumhur İttifakı’na Sordu: Derviş Yasaları Niçin Hala Yürürlükte? Editör
Bu içerik 230 kez okundu.

Yeniden Refah Partisi Genel Sekreteri ve 20. ve 21. dönem milletvekili Suat Pamukçu yaptığı yazılı açıklamada, IMF'nin ülkemizi adeta 'sömürgeleştirme' adımı olarak tanımlanan ve hala yürürlükte olan  'Kemal Derviş yasaları' üzerinden AK Parti ve MHP ittifakına yönelik çarpıcı tespit ve eleştirilerde bulundu.

IMF sözcüsü Kemal Derviş'i  başımıza kim bela etti?

Pamukçu şunları kaydetti: "MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabında 'Kemal Derviş’in yardakçıları, devşirilmiş ucubeler Türk milletini kandıramazlar' diyor. Sayın Bahçeli’nin Kemal Derviş’i ABD’den IMF'nin kıskacındaki Türkiye'nin ekonomisini düzeltsin diye getiren MHP-ANAP-DSP koalisyon hükümetinin Başbakan Yardımcısı olduğunu unutmuş olması mazur görülebilir. Hatta Kemal Derviş’in çok tartışılan Telekom yasasına muhalefet eden dönemin Ulaştırma Bakanı Enes Öksüz’ün  'kellesini' isteyen talebini  yerine getirdiklerini de unutabilir; zira 'hafıza-i beşer nisyan ile malüldür'. Asıl burada sorgulamamız gereken konu 19 yıldır kesintisiz iktidar olan AK Parti'nin ve 'koalisyon' ortağı MHP'nin bunca yıldır şikayet ettikleri bu yasaları değiştirmek için neden adım atmadıklarıdır."

 Kemal Derviş yasaları ile çiftçimiz mağdur edildi

'IMF'nin borç para vermek için sözcüsü Kemal Derviş vasıtasıyla dayattığı Şeker yasası ile çiftçimiz mağdur edildi.' diyen Pamukçu, " Şeker fabrikalarımız yok pahasına satıldı. Tütün yasası ile tütün üretimi yok denecek kadar azaldı ve piyasa tamamen yabancı tekellerin eline geçti. Şimdi sormak lazım MHP-AK Parti  koalisyonu Şeker ve Tütün yasalarını yürürlükten kaldırmayı düşünüyor mü? Her gün şikayetçi oldukları Merkez Bankası yasasını değiştirmeyi ve tabir-i caizse 'davul hükümetin omzunda, tokmak merkez bankasında' ucubesinden kurtulmayı düşünürler mi?" ifadelerini kullandı.

Suat Pamukçu Cumhur İttifakı’na Sordu: Derviş Yasaları Niçin Hala Yürürlükte?
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya’da önlemler 5 Temmuz’a kadar uzatıldı
Almanya’da önlemler 5 Temmuz’a kadar uzatıldı
40 mahalle 11 gündür elektriksiz ve susuz
40 mahalle 11 gündür elektriksiz ve susuz