Şanlıurfa’da ‘Barış zinciri’ için çağrısı

Şanlıurfa’daki temaslarını bugün de sürdüren HDP’liler, tüm yurttaşlara,barış” şiarıyla yarın kentte gerçekleştirilecek olan “barış zinciri” eylemine çağırdı.

Şanlıurfa’da ‘Barış zinciri’ için çağrısı
Şanlıurfa’da ‘Barış zinciri’ için çağrısı Editör
Bu içerik 549 kez okundu.

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP), “Demokratik Mücadele Programı” kapsamında 28 Ağustos’tan bu yana Şanlıurfa’da gerçekleştirdiği temaslar bugün de sürdü. Partililer, bugün de merkez Eyyubiye, Siverek ve Bozova ilçelerinde temaslarını sürdürdü. Temaslarda, kentte yarın 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla gerçekleştirilmesi planlanan “barış zinciri” için çağrı yapıldı. 
 ZİYARETLER
 

Bozova’daki heyette Urfa Milletvekili Nusrettin Maçin, İl Eşbaşkanı Emine Çetiner ve PM üyesi İzzet Karadağ; Eyyubiye'deki heyette ise Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ ve ilçe yöneticileri yer aldı. Her iki heyet de gün boyunca esnaf, mahalle ve kurum ziyareti gerçekleştirdi.   

 HDP Urfa Milletvekili Ayşe Sürücü, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) MYK üyesi Bekir Karageçili, HDP PM üyesi İbrahim Erkul ile İl Eşbaşkanı Mikail Gözek de Siverek’teki heyette yer aldı. Esnaf ziyareti yapan heyet, ekonomik kriz nedeniyle yaşanan sorunları dinledi.  

img

 Her 2 heyette yer alan partililer, yarın kent merkezinde bulunan Ali Şelli parkından Ahmet Bahçıvan İş Merkezi’ne kadar uzanacak “barış zinciri” için katılım çağrısı yaptı.

img

img

 

Şanlıurfa’da Barış zinciri’ için çağrısı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Koca: İzmir'de yüzde 42 vaka artışı var
Bakan Koca: İzmir'de yüzde 42 vaka artışı var
Malatya’da 4.5 büyüklüğünde deprem
Malatya’da 4.5 büyüklüğünde deprem